• bakkala kadar gitmeden yarı yolda tekrar eve dönüp alacağı şeyi annesinden / babasından iyice öğrense iyi edecek çocuktur. aksi takdirde bakkalın alayları yüzünden babasını anasını rezil eder bu çocuk. bir şeyi yarım yamalak öğrenmeyeceksin..
  • aklında bir sürü planlar, yaramazlıklar, diyaloglar olan çocuktur o. yarım yamalak dinler annesini. hayır yani ne al diyecektir ki bakkaldan. iki ekmektir kesin. ama işte kendi düşüncelerinden sıyrılıp "ne almaya gidiyodum lan ben" dediği an kalır öyle. ya 2 ekmek değilse, ya başka bir şey demişse...
    evet kesinlikle geri dönüp "annee ne alacaktıımm" diye bir sorması gerekir.
  • karbonat ve kabartma tozu arasinda bocalayan cocuktur.

+ oglum bi kabartma tozu al hadi kos.
    - tamam anne. vinnnn..

yol boyunca:

- kabartma tozu kabartma tozu..heh he bu sefer karistirmama imkan yok..karbonat ile ne alaka ki.. karbonat mi ? lan yoksa kabartma tozu muydu ? anneme sorsam gudumlu anne terligi gelebilir her an...

bakkalda:

- amca bir ekmek bir de karbonat lutfen..

(bu sahne hic abartilmadan hayatimda 20 kere gerceklesmistir)
  • yolun yarisindan eli bos degil, bakkaldan cebi cikolata dolu olarak geri donen cocuktur.
  • - bakkal amca gunaydin.
    + ne gunaydini oglum aksam oldu bak, isiklar yandi..
    - neyse banane. bi ekmek, bide birayyammasi alcam.
    + ne alcan??
    - uff yasli adam... bir ek-mek bi de bi-ray-ya-maa-si.. simdi duydun mu servet amca??
    + ekmek tamam da oglum, birayyammasi neymis?
    - ben nerden biliyim, sen bimezsen ben ne biliyim. hadi yaa. harry potter basliycak.
    + olum yok oyle bisey biray miray? al ekmegi git. otekini de iyice sor tekrar gel.
    - olmaz yaa. ver iste birayyamasi. yok dimi? nasil bakkalsin sen? uzaktaki markette var ama bida oraya gitcem ben de..
    + la havle, evladim oyle bisey yok. anladin mi? bende yok degil, dunyada yok oyle bisey.
    - sen ne anlarsin zaten. anlasan bakkal olmaz market olurdun. yok simdi yani, anladim tamam.
    + evet yok. hadi evladim, yokmus dersin annene de.
    - tamam gule, gule..
    ..........

- arda can, hani oglum bira mayasi?
    + yokmus anne, zaten hicbisey yok servet amca da. bi ekmek, bi makarna.
  • bildiği tek şey ne alacak olursa olsun yanında çikolata alacağıdır.

- babam bi şey istediii eee şey varya hani* bide çikolata!!
  • -bakkal amca annem sarılmak istiyor
    +..............?

(bkz: sarımsak)
  • (bkz: sgnk)
    (bkz: #1705625)
hesabın var mı? giriş yap