21 entry daha
  • direk olarak şiddetten yana olmamak diye izah edeceğim durumdur.dostlar 'eylam yaptık ama polis karışmadı' gibi cümleler dolaşıyor ortalıkta yahu eylem anayasal bir haktır! polis niye karışsın? ancak bakıyorum da ne polisin eyleme saygısı var ne eylemcinin polise eyvallahı,bu durumda ne yazık ki şiddet kaçınılmaz oluyor. gözden kaçırılan çok önemli bir durum var olaylar şiddetten yana olmak ve olmamak başlıkları altında ilerlemese de dışarıdan bakan biri bunun böyle göründüğüne kanaat geliyor haklı olarak.hal vaziyet böyle olunca diyorsun ki ;riya bu kadar hayasızca yapılıyorsa bize hepsi müstehak!
  • ekşisözlük'te kendini bilmez bir nefret ve ötekileştirme var. burada konu haklı olmak, diğer vatandaşlara da düşündüklerini anlatmaya çalışmak olmalıyken öteki tarafı savunduğu düşünülen herkese nefret söylemleri yöneltiliyor. bu durumda şuradan şuraya gidemeyeceğimiz ve bu eylemlerin de amacına ulaşamayacağı kesindir.

başbakanın bu kadar yanlışından sonra onu savunan insanların da karşısına geçmesi muhtemeldir, eğer ki eyleme katılan insanlar akp'ye oy verenleri her koşulda aşağılamaya çalışmayı bırakırsa. aksi takdirde çok doğal olarak ortam gerilmeye devam edecektir.
  • lütfen okuyalım, lütfen oyuna gelmeyelim
    http://erhansandikci.blogspot.com/…r-ne-yapmal.html
  • yıldıray oğur olmaktır. yıldıray oğur'un da ne kafalarda olduğu malum.
  • bunun adına konformizm deniyor literatürde. bilmiyorsanız, şimdi öğrenmiş oldunuz.
  • bildigin akp'li olup akp'li değilim ayağına akp'yi savunmaktır. karşınızda üç kuruşa kandırdığınız ensesine vurup lokmasını aldığınız aklı kıt kalbi temiz gönlü zengin türk halkı yok. bunlar öbürleri. kendi çapınızda afkurun daha.
  • "geçen yine rezenemi yudumluyorum, bir grup genç gördüm bir bağırış çağırış inanır mısın azizim. durduk yere şu nezih sokağımızın huzurunu kaçırmasalar dedim, avmyi söküp ormanın alt katına opera fidesi miymiş neym... hanım ilacımı bi' zahmet. işte bizim ayten'in küçük oğlu var polis diyor ki amca nasıl saldırıyorlar görmen lazım. boş işler bunlar booş. bizim arsa işi ne oldu bu arada? " kafasıdır.
  • direnişçilerinki şiddet değil meşru müdafaadır. kucağındaki üç yaşındaki oğluyla biber gazından ağlayarak kaçan babanın halini gören insan böylesi naif bir dangalaklığı ahlak diye bellemez.

bırakın şu sığ naifliği.
  • polis taksimden çekilirken başbakanlık ofisine ısrarla yürümek, ankarada başbakanlığa yürümeye çalışmak, akp merkezlerine yüremek gibi eylemler oldukça polis şiddetinden yanında olmasam da olayların durması gerektiğine inandığımdan savunduğum düşünce.

"kişiler düşünce sahibi olmadıkça kütleler istenilen yöne, herkes tarafından iyi veya kötü yönlere gönderilebilirler."
    mustafa kemâl atatürk, 1920
116 entry daha
hesabın var mı? giriş yap