• trump'ta türk kızı kafası var.
  • başlığı okuyunca bir erkek başlık açmış sevgililik durumunu yazıyor sandım.*
  • türk insanının özeti olan cümledir. diplomaside de bakkaldan sigara alırken de işler. dükkana girerken selam verir, çıkarken hayırlı işler dersin adam yüzüne bakmaz ama önüne parayı atıp "bi muratti versene" dediğinde buyur abi olur.

nezaketin zayıflık olarak algılandığı bir topluma kaba ve sert davranmak lazım. trump da bunu çözmüş.
  • türk erkeklerini çözmüş adam.
  • en azından tanıyor.

türkiye deyince: "orası neresi, ülke mi?" diyenlerin olduğu yerde bence bu bile iyi.

tanım: amerika birleşik devletleri 45. başkanının, türkiye ve hükümeti hakkında açıklamasıdır sanırım. sadece bir kişi için olmadığını düşünüyorum, çünkü "onlara" demiş.
  • "onlara" kelimesi ayrı bir anlam katmış cümleye, bu sarı palyaço tüm türk halkından bahsediyor sadece galaktik liderden bahsetmiyor.
    atatürk zamanıyla karşılaştırayım dedim dış politikamızı sonra utandım vaz geçtim.
  • yurdum insanının anladığı dilden olan muameleyi elin amerikalısının şıp diye kaptığının göstergesi olan açıklama.
    bu davranış biçiminin gerçekliğini 20 yıl önce çalıştığım internet cafede birden fazla defa tecrübe etmiştim.
    o dönem cafeye benden 1-2 yaş küçük olan elemanlar gelirdi, ben bunlara taviz verdikçe cafe içerisinde fazla taşkınlık yapmaya başlıyorlardı. baktım olacağı yok 1-2 tanesine birkaç tane tokat patlatıp dışarı attım, 1-2 gün sonra daha kalabalık bir şekilde tekrar geldiler. "yine niye geldiniz lan?" dedim; "biz burayı çok seviyoruz sen bize iyi davranıyorsun." dediler.
    bizim insanımız hoşluktan anlamıyor, ne kadar kötü davranırsan o kadar bağlanıyorlar sana.
    keşke bu gerçeği fark eder etmez bir partinin gençlik kodlarına yazılsaydım, ortalıkta akp filan da yoktu o zamanlar. sonra sonra tayyip çıktı yürüdü. işte böyle; biz konuşuyoruz onlar yapıyor, teşekkürler akp.
  • the apprentice'ın patronundan bir vecize.

(bkz: gülüyoruz utanılacak halimize)
hesabın var mı? giriş yap