şükela:  tümü | son 24 saat
 • "ilk olarak tolkien'in hobbit'inde kullanilmi$ olan frp terimi ."
  demi$im yanli$ olarak ancak kudd uyardigi icin $oyle ufak capli bir duzeltmeye gidiyorum:

  middle english'ten nigromancie, middle latin'den nigromantia ya da antik grek'ten nekromanteia'dan turemi$ oldugu soyleniyor bu kelimenin.

  entry'nin duzetlemedigim kismi ise aynen ve hala boyle efendim: orada* bir tane oldugundan the necromancer olarak gecer ..
 • necromancy ile ilgilenen büyücü. bu büyü okuluna iyileştirme yönü dolayısıyla yaklaşabileceği gibi , ölü , ölüm ve ölülerin kontrolunu benimseyebilen (ki bunlar daha populerdir) bir magic user.
 • olu manasına gelen necro kokunden turemistir.
 • diablo 2'deki oynaması en ballı karakter.
 • rpg türevlerinde,ölüm ve ölülere yönelik büyüler üzerine yoğunlaşmış büyücüdür.büyüleri genelde direk öldürme,hastalık vererek zayıflatma,ölmüş olanları dirilterek emri altına alma veya diğer undeadleri kontrol etme üzerinedir.karizması dorukta olan karakterler olurlar genelde.
 • diablo 2'de necromancer olarak oynamaktaysanız single player için yapabileceğiniz en harika strateji. blood golem + iron maiden'dir. dar alan geniş alan hiç farketmez her yerde işe yarar. pvp karakteri yapacaksanız. bone spirit kesin 20'nin üstünde olması gerekmektedir.
 • bana gorsel bakımdan raistlini anımsatmasi sebebiyle tercih ettigim diablo 2 karakteri.
 • (bkz: olu sevici)
 • diablo 2 oynarken ekmek elden su golden oynanan, $ahane karakter, oyun esnasinda fena halde tribe sokan karakter. gelsin skeleton mastery, gelsin raise skeleton, gelsin blood golem, ardindan $oyle bir iki tane bone spear ile deldiginiz cesede bakip, amele pazarindan amele secer gibi "sen gel, sen gel, sen gelme" diye skeleton raise edilir. bu arkada$lara derhal isim konulur: recep $aban ve remazan (dikkat ramazan degil). blood golem'iniz cabbar bey ile ilahi trio'nuz katliama devam ederken, aldiklari kelleleri istenirse bir miktar da skeleton mage olarak ayaga kaldirir, tay tay yaptirirsiniz, ama dikkat mage'lere hanim ya da cicek ismi vermek elzemdir, mesela $ebboy, begonya, glayor ve kasimpati gibi. ha bunlar yetmez gibi, acaip kufurbaz, agzi bozuk bir karakterdir necro bey. misal: "olm var ya, hepiniz ta gotune koyayim, defansinizi var ya siktim attim" ya da "aha $imdi size cift vurup, tek sayacaklar", ama bunlarin arasinda bir vatanda$i universal target yapmak vardir ki, en $ahanesi, en krali budur. farz-i misal, ozel bir arkada$ etrafinizda minionlari ile gezinmeye ba$ladi, derhal cakin efendi babaya universal target'i (olm sizin patron var ya, sizi sava$a surup ak$am siz yarali ya da oluyken* hanimlara kayiyor), o zaman bakin goto$un adamlari tepesine nasil biniyor. evet, alenen pislik bir karakterdir kendisi, direkt olarak alt seviyelerde kolpa olmamak icin kahveden adam cagiran pu$t, ust seviyelerde ise adamlarina esnafi dovdurten mafya babasi agirliginda oynar ki, ben ki yillarca paladin ve druid pe$inde ko$an bir adam olarak boyle keyif almadim karde$im.
 • favori specialist... chaotic neutral olarak oynamak evil olarak oynamaktan çok daha eğlenceli.
hesabın var mı? giriş yap