• ilişki varsa zaten böyle bir soru sorulmaz. ama ne idüğü belirsiz bir şey varsa, olduysa, olmaya devam etme ihtimali varsa sırf meraktan ağızdan çıkabilir bu soru. çıkmasa daha iyidir tabiki. çoğu zaman cevabı yoktur. varsa da sizi tatmin etmez. aramayı istememiştir, aramamıştır. böyle saçma bir soru varsa şöyle de bir cevabı var. soruya soruya cevap verenleri kızgın demirle dağlamak isteyenler için gelsin.

  - neden aramadın?
  - sen neden aramadın?

  bu soruyu soran bu cevabı hak eder. müstahaktır.
 • bu kadar şiddetle karşı çıkılmaması gereken sorudur kanımca, zira yalnızca merak edildiği için soruluyor da olabilir. içinde şüphe falan olmadan böyle, masum.
 • neden aradin beni ? sorusunu sorabilen kadınların maruz kaldığı sorudur.

  aslında "neden aramadın?" sorusunu erkekler direkt olarak sorma talihsizliğini yaşasa da, kadınların da telefon bekledikleri anlarda, içlerinden, kendi kendilerine sorma bahtsızlığı yaşadığı sorudur bu.
  herkesin hayatında bi sikim olan ve olmayan insanlar olduğu ve bu soru direkt veya içinden sorulduğu sürece, tıpkı ilhan irem'in şarkısındaki gibi "yoksa bu dünya bir terazi mi?" diye de bir anafikir sorusunu doğurur. öyle bir sorudur işte.
 • her seyde bir neden aramak gerekliligine inanan kisinin serzenisi.
 • neden aranmadığını merak eden kimsenin, aramayana yönelttiği gereksiz cümlüe. aramamışsa bir sebebi vardır elbet; nedenini ne yapacaksın? sebep, seninle ilgili ise zaten söyler, değilse de demek ki karışmayacaksın, maydanoz olmayacaksın.

  devamı arayacaksın köpek! şeklinde gelir.
 • aramasını beklemek yerine kendisi de arayabilecekken, bunu bilinçli bir şekilde yapmayan, o gün için mutlaka kendince haklı olduğu bir gerekçeyle sınama yapmaya çalışan ve sonunda üzülen insanın sorduğu soru...
 • ...“neden aramadın” dedi kız. “aynaya baktım” dedi çocuk. eski beni arayacaktım orada, “damsız giremezsin” dedi karşımdaki lavuk. işte bu kısır döngü bu anlamsız ifadeyi yüzüme kazıyan. bir kısır döngü: 80’lerin o ünlü pornosunda kendi kendine oral seks yapan eleman gibi, bir kız arkadaşım olmadan bulamıyorum eski beni ve eski ben de olamıyorum bir kız arkadaşım olmadan. ya aynadaki şu lavuk yada bir kız ödün verecek ki arasın seni eski ben...
hesabın var mı? giriş yap