11108 entry daha
  • tanıyacaksın, huylarını öğreneceksin, şimdiye kadar alıştığın her şeyi dönüştüreceksin ki iki kişilik bir hayat yaşamaya adım attıysanız bunu düşünerek davranmak zorundasınız, sonra tartışması, ağlaması, ayılıp bayılması sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar sevgi pıtırcığı olunması yoruyor efendim… yalnızlığa alışınca gelen o ferahlık hissine alışmakta cabası..
  • hiç bir erkek hiç bir kadın hakkında net bir karar veremez. aşamıyorlar bunu.
  • sevgi barındıran bir bünyeye sahip değilim.karşı cinste sadece cinsellik ilgimi çekiyor sırf bu amaç içinde kimseyi seviyormuş gibi yapmak istemiyorum.
  • mükemmeli bulmak mümkün değil fakat ben benim için mükemmel olanını arıyorum.
  • son 7 yılda hem iç hem dış dünyam oldukça çalkantılıydı. cok büyük olaylar yaşadım. fırtınalar dindi sonunda. tüm sıkıntılar son buldu.

ancak bir süre huzur ve sükuna ihtiyacım var. ruhum biraz dinlenmeli...
  • hayattan beklentisi uç noktalarda olmayan , minimal yaşayan çok az.
  • başlığı altında tam 436 sayfa entry girilmiş soru cümlesi. bu basit istatistik bile insanların ne kadar "yalnızlık" ne kadar sevgi yoksunluğu ve ilgisizlikle yaşadığını gösteriyor.

henüz bir video izledim. bir tane kadın masada oturuyor. bir tane adam gelip,
    "hey, sorry to bother you, are you single?" diyor. - bekar mısınız?
    kadın biraz inceliyor karşısındakini, bir şekilde bu "yeni ve beklenmeyen" ilgi içeren soruya "yes" diyor. muhtemelen o birkaç saniye içerisinde, bu tanışmanın mümkünlüğünü düşündü ve arkasından da "o halde, size eşlik edebilir miyim?" diyeceğini düşündü.
    herif, "ok, may ı take the chair?" dedi. (sandalyeyi alabilir miyim?) sonra da gitti. kadın da önüne döndü, sonra tam karşıya kilitlenip kaldı. video burada bitiyor. bu 10 saniye, bu 436 sayfa entrynin de çevremizde dönen sağlıksız ve kuruntularla dolu sosyal ilişkilerin de özeti aslında.

birileri hayatınıza bir yerden giriyor, sokuluyor oraya; "seni merak ediyorum, ne düşündüğünü ya da neyi sevdiğini. neye güldüğünü veya neden dolayı ağladığını. bilmek ve öğrenmek istiyorum." diyor. sen de bir şekilde, "tabii, anlatayım." diyorsun. işte bu kısım, kadının karşısındaki adama bakıp, "evet, bekarım." deme süreci. anlatıyorsun kendini, yaşamını. iyi hissediyorsun, çünkü ne kadar hazmedemesen de zayıflığı, zayıfsın ve bu ilgiye, sevgiye ya da adına ne dersen de! ona ihtiyacın var. sonra, bir şekilde karışmaya başlıyor meseleler; kompleks sebepleri olan, "dümdüz ve katıksız kötülük"ten tutun da "safça bir yıkıma sebep olma"ya kadar sebeplerle, senden büyük ya da küçük bir parça alıp, siktir olup gidiyor: elemanın, "sandalyeni alabilir miyim?" demesi gibi.

bu tip olaylar farklı şekillerde o kadar çok yaşanmış ki; çok kötü kuruntular doğurmuş. sabahtan akşama kadar birbirini lanetler mi ya iki cins? "siz şöylesiniz, böylesiniz" her yerde ama her yerde karşılaşıyorum; insan bazen "gerçekten kadın/erkek dışında bir derdiniz yok mu? bir yaşamınız yok mu sizin, kavga ettiğiniz bir hayat yok mu?" diye soruyor. ancak cevabı da sorunun içinde gizli zaten. hayat kavgasından bıkmış, yorulmuş, tükenmiş adamlar bunlar. aradığı, umduğu desteği bulamamış, bulamadığı ya da bu kirlendiği ya da kirletildiği için kızgın, kendisi de kirleten olmaya karar vermiş. başlıyor lanetler yağdırmaya: orospu! orospu!

biraz entryleri okudum. normalde daha sert dil konuşanların biraz daha "sitemkar" ve "öyle işte, uğraşamam, yoruldum!" gibi çekimser bir tavır takındığını gördüm. çünkü soru doğrudan onlarla ilgili; onları merak eden, onların hislerine odaklanan bir soru. "neden sevgilik yok? neden yalnız ve mutsuzsun? sen de mutlu bir ilişkiyi hak etmiyor musun?" şeklinde tamamlıyor soruyu zihninde. siteminin sebebi şu: sevgisiz, sevgisizliği kabullenemiyor, sebebini anlayamıyor ve çözemiyor. kendisi gibi yüz binlerce hatta milyonlarca insanın aynı durumda olduğunu, farklı mutfaklarda akşam çayında, balkonlarda biraları yudumlarken, sahilde, şurada burada aynı yazgıyla konuştuğunu düşünemiyor. çünkü birisi girmiş hayatına bir yerden, sokulup sokmuş onu, sonra bırakıp gitmiş. bütün güven duygusunu, inanç ve iyimserliği de alıp gitmiş.

"şimdi senin evleneceğin kadını, bir yerlerde çatır çatır sikmiyorlar mı? gangbang yapıyorlar, biliyorsun değil mi?" diye türeyen mevzuları bu sağlıksız zihinler çıkarıyor. biz bizeyiz ama birbirimizi dinlemiyoruz. mesela bizim gençlet redpill ile yeni tanışıyorlar, ben redpill'le tanıştığımda 12 sene önce falan, o zamanlar birinci sınıfta, "mgtow" başlıklı yazıları okuyup aydınlanıyordum kendimce. o zamanlar nispeten daha üsturuplu söylemler üzerine gidiliyordu, bugün "incel" denilen tipler tam olarak böyle abuk ve çirkin bir şekilde türememişlerdi. sosyolojik, psikolojik çıkarımlar okuyorduk, karşı cinsi anlıyorduk, herkesin ezberleyip ağzına doladığı terimleri, evrimsel süreçlerin temellerini anlatıyordu insanlar. çok keyifliydi gerçekten. yine yıkıklık vardı ortada, bir şekilde yakışıklı burak'ların uğrak yerleri değildi o forumlar ancak daha üsturuplu adamlar yazıyordu. "senin 6 yıl sonraki çocuğunun annesinin götünü ferrarinin arka koltuğunda sikiyorlar." gibi şeyler yoktu; varsa da üç beştir, çok görmüyordum şahsen.

şimdi biz, o zaman da biliyorduk, şimdi de biliyoruz bu adamları. sağa sola salya saçıp "hobulatmıyorlar mı şimdi? memelerini emiyorlar!" diyen bu adamlara, samimi bir şekilde "neden sevgilin yok ya senin, abc? hoş da çocuksun aslında" diye sorsanız, müthiş hissederler. size gelip de "çünkü benim seveceğim kadını bir yerlerde" demeyecektir. alt perdeye çekilecek, güvensizliğini anlatacak, inançsızlığına dem vuracak, toplumun bozukluğuna falan atıfta bulunacak. kendisi de istiyor çünkü o sevgiyi, o, "yalnız mısın?" diye soran adamın, masaya oturmasını isteyen kadın gibi.

çok renkli bir durum; birkaç karakter yaratılıp üzerlerine bu tipleri nakşedip kitap bile yazabilir insan.
  • şehirdeki yaşıtım her kızın ya sevgilisi var yada çevresinde bir sürü erkek hatta bazıları evlenmiş

eskiden param yok diye pek yanaşmıyordum ciddi ilişki işine şimdi ise kaçırmışız o treni galiba
  • çünkü tek vücutta iki kişilik yaşamak bana şuan saçma geliyor.yaşadığım hayatın her saniyesi benim için değerli ve bu zamanımı bir başka biriyle paylaşmak yerine şimdilik sadece kendime ayırmak istiyorum ve kendimi geliştirmek için kullanıyorum.
  • memelerine 2 bira döktüren bir kadın olmadığı için ortaya çıkan bir durum.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap