• campari, vermut ve cin ile yapilan alkollu bi kokteyl.
 • esit olculerde campari, tatli (kirmizi) vermut ve cin ile yapilir. buz dolu bir rocks bardagina konup karistirilir. bir gun ismarlamak isterseniz nasil yapildigini mutlaka bilin, cunku buyuk ihtimalle barmen bilmeyecektir.
 • 250-300 ml için; 1/3 campari, 1/3 martini rosso ve 1/3 dry cin dört adet buz ve incecik bir dilim portakalla yapılır. italya'da her barmenin bildiği ama burada her seferinde bilmeyip tarafımdan anlatılmasına rağmen, cimri barmenlerin ölçeklere uymadan kafasına göre takıldıkları için içilmesi zorlaşan süper kafa yapan alkol bombasıdır.
 • campari'yi içilebilir kılan karışımlardan bir tanesi.

  (bkz: negroni sbagliato)
 • italyan giriş kalite müdürümüzün söylediğine göre italya'da en çok tüketilen kokteyldir.. ayrıca feci kafa yapıyormuş onu da ekledi..
 • tipik aperitivo kokteylidir. yavaş, hafif ve estetik beslenme eşliğinde kana karışır çizme'de. ülkemizde bu biçim yeme içmeye eşlik eden nadide içki rakı olduğundan, negroni bir konumlanma problemi yaşar, ve fakat, performansı yüksektir, dikkat edilmesi elzemdir..
 • bu bir aperatif kokteyldir. hic sert filan da degildir. aperatif yani yemege gecmeden icebilecegiz guzel bir kokteyldir.
  neden guzeldir ve neden aperatifdir? basitce icindekilerden dolayi. campari , tatli vermut (vermouth) ve cin. ucu de karakter olarak botanic ve herbaldir. dolayisiyla alkolle birlikte kana bunlarda gider. ayrica midenizi rahatlatir.
  hikayesi soyledir. ( yuzde yuz dogru ispatlanmasa da uzerinde genelde uzlasilmistir.
  adini count camillo negroni'den alir. 1912-1921 yillari arasinda count (kont) abi bara gider ve bartenderdan (barman degil) bir americano(bkz: americano kokteyl) (baska bir entrnin konusu) ister. ama biraz sert yapmasini ister (with a kick) bartender da americano kokteyline bir " twist" yapar. soda yerine , cin koyar ve negroni dogar. yapanin eline saglik. klasik kokteyldir ve teknik ve lezzet bakiminda dersliktir. base-body-parfume un an baba ornegidir.
  4 5 tane icsen de sarhos olmazsin. yani etkiler de o kadar kotu carpmaz.
  yapmasi basittir, caylak bir bartender bile lezzetli yapabilir. butun hikaye buzdadir. cok fazla buz koyki soguk kalsin ve hemen sulanmasin.
 • portakal suyulusu süper!!

  denenmesi gereken ev kokteylisi.
 • doğru yapılmış iki negroni nin hızlı yuvarlanması sonucu benim diyen adam sallanır. bir ki eklemeyle şaftın kayması muhtemeldir. bu sebeple yavaş ve ağızla içim önerilir.
hesabın var mı? giriş yap