• bleach'in en başarılı karakteriydi. kim düşündü, kim çizdi, kim seslendirdi hiç bir fikrim yok ama hepsinin tek tek burdan beynini öpüyorum.
  • bulunduğu evrende, izlediğim en başarılı karakterlerden bir tanesi.

--- spoiler ---

flashbackler ile perçinlenen nnoitra düellosunda özellikle ichigo'nun dayak yemesine ve acı çekmesine dayanamadığı sahne perçinlendiği müzikle birlikte acayip trajiktir. felsefesi, ichigo ile benzerlik gösteriyor sanki. dostlarını koru.

nnoitra'nın cerosuna karşı ceroyu emip cero double attığı sahne ve utae deyip bir süre sanki rakibini sinir edermişçesine bekleyip "gamuza" deyişi acayip gazdır.

stark'ın karakura fight sırasında; "her espadanın bir anlamı vardır" diyerek nitelendirdiği özelliklerden çok etkilenmiştim. acaba neliel tu oderschvank hangi özelliğe denk geliyor.

--- spoiler ---
  • (bkz: nell)*
  • bleach'teki ufak tefek, komik, super sevimli karakterler*` :kusajika yachirukervanındaki yeni yaratık. tam adıneliel tu oderschvank`'tır.
    böyle arrancar mı olur diye insanın yanaklarını sıkası geliyor.
  • --- spoiler ---

bleachte üç numaralı espadadır. sırtında sayı olarak dev bir "3" dövmesi vardır. bir kadının kendinden güçlü olması fikrine dayanamayan beş numaralı espada nnoitra jiruganın kendisine oynadığı bir oyun sonucu maskesi kırılarak çocukluk haline dönmüş, hafıza ve dolayısı ile mevkii kaybı yaşamıştır. karşımıza da ilk olarak bu çocukluk haliyle çıkmıştır. aşık olduğu kurosaki ichigonun nnoitra tarafından ağır şekilde yaralanmasına şahit olduğu an erişkin haline geri dönüşmüştür. nel'in zanpakutosunun adı gamuza dır, çıkardığı zaman centaura benzemektedir.

--- spoiler ---
  • hasta olunası bleach karakteri. sen kalk bölümlerce sanki bir hata sonucu ortaya çıkmış da bu nedenle kenara atılmış gibi dolaş ama aslında alemin en kral (aslında kraliçe) arrancar'ı çık. üzerine gitsen spin-off yeni bir çizgi roman serisi bile çıkarırsın, o derece başarılı bir karakter.
  • normalde sideboob'u olmasına rağmen animeye uyarlanırken göççük çocukların psikolojileri bozulmasın diye(!) sansüre uğramıştır.

anime vs. manga
  • nêl; sindarin'de "üç" anlamına gelmektedir.
  • beni en çok şaşırtan ve en hayran kaldığım bleach karakteri. ılk gördüğümde erkek sanmıştım...
  • (bkz: nel asa)
hesabın var mı? giriş yap