• cücünün 1 milyon takipçisi varken kendisinin az takip edilmesine üzülüyordum. iş sonrası eve gelince kanalını açıp 25-30 dk gündemde ne olmuş ne bitmiş kendisinden takip ediyordum.

hatta destek olmak için kanalına katıldım çünkü mevcut iktidar sebebiyle köşeye atılmış bir gazeteciydi gözümde, fonlandığını görene kadar. kendi çalıştığı kurum avrupaya afgan göçü hakkında negatif haber yapıp, türkçe yayınlarında türkiye’ye olan göçü desteklerken; kendisi de bir yandan avrupa tarafından fonlanıp, bir yandan algı yaparak sınırdan koşarak geçen afganları normalleştirirken onu samimi bulmamızı bekleyemez.

senin karşındakiler siyasal islamcı, gözlerini para bürümüş. sen de onların farklı tonda bir lacivertisin.

almanya’ya işçi olarak giden türkler ile van sınırından kayıtsız kuyutsuz koşarak geçen afganları kıyaslayıp ne yaptığını sanıyorsun. bu ikisini kıyaslamak düpedüz aptallıktır, yok aptallık değilse arkasında kötü niyet vardır. analitik düşünme yetinin bu kadar eksik olduğunu sanmıyorum.

sınırdan koşarak geçen afgan, birine tecavüz edip öldürüp aynı gün o sınırdan tekrar koşarak çıksa, nereden bulacaksın. almanya'ya işçi olarak pasaportu ile giden türkü karşılaştırıyorsun.

“avrupa almaz tabii adamların belli bir demografik yapısı var bozamazlar” demeyi biliyorsun. lan biz orospu çocuğu muyuz da sınırdan koşarak geçen afganları ülkeye doldurmayı normal bulalım ?

küfürlü bir yazı oldu kusura bakma. siyasal islamcılardan bir farkın yok nevşin, onlar da kötü sen de kötüsün.

fonlanan sözde gazeteci, yersen.
  • elinizi vicdanınıza koyun

akp'li vekile sağlam giydirmiştir. konuşmasında sinirden neredeyse ağlayacaktı. "elinizi vicdanınıza koyun, 13 yaşındaki çocuğun birinin koynuna sokulması normal mi" demiştir. helal olsun, saçma sapan yok 14 yaşında sevdi diye mide bulandırıcı haber yapanların da allah belasını versin.

edit: link yenilenmiştir.
  • bence de büyük bir know-how ben bilmiyorum mesela bu know-how ı nasıl olur yazalım:

* 10 liralık işi devletten 30 dolara al
    * 30 doları devlet bankasından kredi al
    * ihalede garantili geçiş maddesini dolar üzerinden yazdır
    * 30 dolara aldığın işi 30 tl ye taşere et
    * taşeron zinciri birbirini kovalasın ve en alttaki 6. taşeron işi 10 tl ye yapsın
    * alt taşeronların parasını öderken olabildiğince geç öde
    * alt taşeron işçi paralarını ödemesin
    * günün sonunda vergi affı al bir kuruş vergi ödeme
    * 20 yıl tıkır tıkır paranı al geçiş garantisinden
    * mümkünse çektiğin krediyi de ödeme

zor iş bence bu süreç büyük know-how sadece cem küçük falan savunamaz bu süreci nevşin mengü gibilere de savundurmak lazım.
  • haber sunarken oyle bi tarzi var ki tutmasaniz, anasinin a.na kodugumun g.tverenleri bugun boyle boyle yapti diyecek gibi. yonetmenine bol sabirlar dilerim.
  • ümit özdağ ile varılan anlaşmaya ilişkin olarak şöyle bir tweet atmış ve kılıçdaroğlu'nun ab hedefinden vazgeçtiğini söylemiş.

20 milyon sığınmacıyla mı ab hedefliyorduk yoksa anayasanın ilk 4 maddesini değiştirerek mi?

kılıçdaroğlu sertleşmiş bide, bu da üzmüş prensesi. atılan onca iftiraya, ülkenin koşar adım yuvarlandığı uçuruma yükseltilen sesten rahatsız olmuş.

bıkmadan usanmadan tekrar ediyorum, bu ve benzeri cihangir solcusu kullanışlı aptallar siyasal islamla birlikte bu ülkenin en büyük urlarıdır.

istiyorlar ki hiç konfor alanlarından çıkmasınlar, salt ülke çıkarı gözetilerek bir şeyler yapılmasın. hemen rahatsızlanıp varoluşsal sancıları tutuyor.

istediği kadar norveçli görünmeye çalışsın içindeki bağcılar kezbanını ekarte edemiyor.
  • nuray ekşi uluslararası hukuk uzmanı bir isim. 30 senedir göç konusunu çalışıyor. dünkü habertürk yayınında nevşin'in gülerek "almak zorunda" dediği afganlar için şunları söyledi:

"afganlar türkiye'ye giremez. çünkü en az bir güvenli ülkeden (iran) geliyorlar. uluslararası hukuka göre bu insanları almak 'zorunda değilsiniz'. afganları türkiye alamaz."

nevşin hangi hukukçuya akıl danışıyorsa tekrar danışsın.

nevşin kendi yayınında hadsiz bir şekilde (kusura bakmayın, hatta dangalakça bir tavırla) ersan şen cezacı bu konuları anlamaz demeye getirmişti. buyursun, 30 senedir göç çalışan uluslararsı hukuk uzmanı akademisyen de ersan şen'in söylediğini söylüyor.
  • 10 sene sonra kapağı atacağı isveç’ten ortadoğu çöplüğüne dönmüş olacak olan türkiye hakkında yorumlarına devam edecek liboş. hayatının hiç bir anında çok sevdiği “mültecilerle” bir arada bulunmak zorunda kalmayacağını bilmenin rahatlığı ile türkiye cumhuriyetinin mezarını kazmakla meşgul.
  • çok ilginç insan. hem güzel hem çirkin, hem yaşlı hem genç, hem zayıf hem şişman.
  • kendisi sosyal medya jargonuna yeni bir söylem kazandırmıştır. nevşin'e anlatır gibi anlatmak.

ümit özdağ ısrarla 8 milyon yabancının ülkede kalması tehlikedir diyor. tane tane anlatıyor. nevşin anlamıyor. kadının seviyesi "ne olacak canım milyonlarca suriyeli bu ülkeye katkı sağlamadan oy kullansa. türklerin arasında da memlekete faydalı olmayanlar var." noktasında. seviye bu. nagehan alçı'dan bir farkı olmadığını daha önce de yazmıştım. bu hastalığın bir adı var.

liboşluk.

ben öldükten sonra beni bir türk'ün mü yoksa afgan'ın mı öldürdüğü önemli değil diyor. riskin artması probleminden habersiz. bu adamlarla ortak hiçbir bağın yokken daha kolay hedefsin, zarar görme riskin daha fazla. bakın bizzat içişleri bakanı eylül 2021'de türkiye'deki asayiş olaylarının yarısını yabancılar gerçekleştiriyor diye açıklama yaptı. görsel görsel
    yani 80 milyon vatandaş arasından çıkan suç sayısı ile 8 milyon yabancı arasından çıkan suç sayısı eşit. nevşin ise bunu anlamıyor.

acil şifalar diliyorum kendisine.

bir de bugünkü yayında ümit özdağ ne zaman yayına katılacak diye soranlara trollük yapmayın biz cnntürk değiliz dedi. sanki aydın doğan'ın cnntürk'ü özgürlük anıtıydı. hale bak...

edit: sözlük yönetimi eleştirilerime devam edeyim. debe listesinde neden kemal kılıçdaroğlu ve ali babacan'ın eleştirildiği yazıları göremiyoruz ey sözlük yönetimi? bu iki isimle ilgili bir yazı debeye seçilirken neden hep haklarındaki övgü dolu yazılar seçiliyor? çok dikkat çekiyor. yapmayın. hakkaniyetli olun.

edit2: nevşin mengü liberal değil demiş biri. peki bundan şeyin haberi var mı? nevşin'in?
    görsel
  • bütün muhalefet top yekün hukuk devletinin yaşaması için canını dişine takmışken anayasayı ayaklar altına alalım mı almayalım mı diye anket yapan şaşkın ilgi delisi.

çok batılı, modern vs rolü yapıyor, ama anayasaya bakışı ortalama bir akp'liden farklı değilmiş, bunu gördük. yüzeysellik, şuursuzluk resmen. etkileşim alayım da ne olursa olsun kafasında. böyle sorumsuzluk olmaz gerçekten. hiç mi işine, hukuka, takipçilerine saygısı yok. o kadar mı bilgisiz, bilinçsizsin ya? yüzeyselliğin de bir sınırı olur.

bu kadına bir de liberal diyorlar. hukukun üstünlüğüne inanmayan, anayasanın uygulanmasını tartışmaya açan liberal mi olur? olsa olsa kasaba zihniyetli bir lümpen olur, demokrat karikatürü olur fazlası olmaz.

edit: gelen tepkiler üzerine tweeti silmiş. ciddiye alınacak hiçbir yanın yok senin vallahi…

edit ii: görsel de şurada.
hesabın var mı? giriş yap