• (özel isim); artik sikicilik derecesinde tehlikesiz olan. insanlarin buyuk yuzdesinin gulumser ve geveze oldugu. her park-agac olan yerde bir sincabın goruldugu. binalarin avenulerin stritlerin duzenine bakipda vay beeee nası bole bıcakla keser gibi duzenli yapmislar abi beee dedirten. bayan buro calisanlarinin ise siyah takim elbise altine beyaz spor ayakkabi ile gittigi sehir.
 • gece isiklarini seyretmesi hos oluyor,ozellikle yuksek bir yerden...
 • knicks'in şehri...
 • new york city tadindan yenmez guzellikte bir sehirdir.nabiz gibi atar ha babam ayklarinizin altinda, metro izgaralarindan soluk alip verir.yasar, yasatir, olmez, oldurur bir sehirdir new york.kim kk butun sehirlerini dolasir dunyanin ve new york u es gecer, o sehir gormemistir, kim ki omrunde sadece new york gormus baska bi sehir gormemistir, cok sey kacirmamistir.
 • bazi sehir vardir, kitaplar, filmler yeter anlatmaya halini vaktini.2 bilemedin 3 perspektifi vardir bazi sehirlerin.oysa new york adina yapilan onca filme, bin tane romana ragmen her seferinde kiz oglan kzidir hic gitmeyene.

  telli duvakli karina bakar gibi bakarsin, onun gul yuzune
  tren gara girince bir titreme gelir birden bire sag dizine
  gerdege girer gibi heyecanli, cikarsin basamaklari birer birer,
  7.caddeden isil isildir tayms skuer.
 • history of visual culture dersinin fetiş şehri..
  gitmedik ama aha chrysler building hop işte rockefeller center, jfk airport.. bi tanışıklığımız oldu kendisiyle uzaktan uzaktan sevdik, kısmetse yakından tanımak bi de 19 cranberry street'e gidip o ev orda mı diye bakmak isterim.. (bkz: moonstruck)
 • new york eyaletinin guneydogusunda, hudson nehri kenarindaki en buyuk se.. "new york" iste...
 • insana yasamdaki yalnizligini gercekten tattiran, anlatan, gozune sokan, uzen ama bazen urkutuculugunun yaninda o kadar sevimli olan ki kendini affettiren sehir. onunla konussam anliyacakmis gibi geliyor. her daim yasayan sokaklarindaki delilerden bile daha deli bir yer. burda sen daha bir sensin. yagmur yagidiginda istanbul kadar mutlu ediyor.
 • amerikaya gitmek isteyen her kişinin isteğidir nya gitmek. abi new york ta yaşamak istiom diyince biri, aslında new york city i kastetmektedir. şehir olarak new york gayet cosmopolittir ve cosmopolitliği korkutucudur. bence san francisco istanbula daha çok benzer ve daha yaşanılasıdır. zaten western usade yaşayanların eastern usae karşı bi kıllık vardır. coffee ye kafi yerine koofiii dien insanların yaşadığı, bir çok filme konu olmuş (bkz: new york'ta sonbahar) kaotik şehir.
 • çok zenginle çok fakirin, en eski amerikalı ile en yeni göçmenin (veya kaçağın), en uçuk sanatçı ile en kıronun, yani her çeşit tezat ve çelişkinin bir arada bulunduğu, insanların hep nefret ettiği ama bir türlü bırakamadığı, taşının toprağının altın olduğuna inanılan ve tüm bu ve benzeri nedenlerle istanbul'a benzetilen koca bir metropol
hesabın var mı? giriş yap