• ‘dedemin sarayında evlenme istiyorum’

sultan 2’nci abdülhamid’in torunu nilhan osmanoğlu düğününün dolmabahçe sarayı’nda olmasını istediğini söyledi.

“ben, sultan 2. abdülhamid han’ın 5’inci kuşak torunu nilhan osmanoğlu. af yasası’ndan yararlanıp türkiye’ye yerleşmiş ilk hanedan ailesiyiz ve dünya genelinde yaşayan 17 sultandan biri olma şerefine nailim."

"allah kısmet ederse, eylül ayında yapmayı düşündüğümüz düğünüm var. bilmiyorum bu e-postadann beyefendinin (başbakan’ı kastediyor) ne kadar haberi olur ama sizden ricam lütfen kendilerine düğünümüzü dedelerimizin sarayı olan dolmabahçe sarayı’nda yapma isteğimizi bildirin.

bu sadece bir düğün değil, bizim için iadei-itibar olacaktır."

sultan nilhan osmanoğlu, yıldız-çadır köşkü’nün bahçesinde mehmet behlül vatansever ile nişanlanmıştı.

--------------------------

saltanat olmadan nasıl sultan olduğunu söylüyor, anlamıyorum. kendisini nerede görüyor ki ülke başbakanına makamından bağımsız, sanki tanımıyor gibi, beyefendi diye hitap ediyor? hele dedesinin sarayı mevzuna hiç gelmeyeceğim. kanuni olarak saltanatları ve ülkedeki eserleri üzerindeki hak iddiaları yasaktır. bu yazısı üzerine destur verilirse suç işlenmiş olur. demedi demeyin sultan hazretleri r.a.
  • çok konuşuyor. dedelerinin sarayıymış ahahahaha
    neslişah osmanoğlu bu kadın ve benzerleri için tarihin arka odası'nda baya konuşmuştu.
    sultan olduğu için çay koymayı bildiğini düşünmüyorum ama eminim biz sözlük yazarları elele verirsek öğretebiliriz.
  • eğer gazetelerde çıkan haber doğruysa sarayda evlenme isteğini bir hak olarak görmekten öte bir de bunu bir iade-i itibar olarak alacaklarını bildirmiş. bak sen haspam istersen bir de cumhurbaşkanı zat-ı alinizden özür dilesin ve size tazminat ödeyelim..düğün masrafları da çıkar hem!

edit: kendisinin dünya üzerinde yaşayan 18 mi 17 mi ne sayısını unuttum sultandan biri olduğunu unuttum pardon..hoş neticede türk halkı için bir türkan sultan değil! canım ya inanmış ama ciddi ciddi dedesinin sarayı ve kendi hakkı olduğunu falan sanıyor. o sarayları ülke insanının cumhuriyet kurulurken ödediği osmanlı borçları karşılığı kamulaştırdık say sen kızım hadi hayırlı izdivaçlar!
  • eski hanedan mensuplarının biraz yüz bulunca nasıl tepemize çıkma potansiyeli taşıdığını göstermektedir.

"dedesinin sarayı"nda düğün yaparsa iade-i itibar olurmuş.

kendisine şahsi yanıtım işler güçler'den geliyor:

ne gada da pişkin hayata ilişkin peh peh peh peh
  • e-mail gönderen padişah torunu.
  • nisan elbisesi ile en azindan muhtesem yuzyil'da bir bölüm konuk oyuncu olarak yer almasi gereken kisi.
    ama asil tanim su : kendi kendine tac takarak kendini prenses sanan hanedan torunu.
    http://www.gazetesiz.com/…parkta-bulustu-38758.html
  • son derece olağan bir istek.

öncelikle bir okuyun; (bkz: #27650840) .

sonra tekrar konuya girelim. dedesinin sarayı demiş. hayır yalan da değil, tabii ki dedesinin sarayı? sanki "dolmabahçe sarayını bana verin, işleteceğim!" diyor.

sadece doğaldır, düğün istiyor.

okumuş, görmüş geçirmiş bi kız. biraz daha empati kuralım lütfen.
  • osmanlı'da nasıldı bilmiyorum da düğünü erkek tarafı yapar gerçeğini öğrenmesi gereken hanedan üyesi.
    edit:formata uydurmam gerekiyormuş.
  • bütün milletvekillerine o maili gönderdiğini umduğum insan. ve yine umuyorum ki o milletvekillerinden aklı selimin biri çıkıp ne saltanatı ne sultanı ne dedesi diye bir açıklama yapar.
    bi de, acaba cumhuriyet döneminde çıkan kanunlardan birinde kendini saltanatın devamı sayan ve sultan sıfatını kullananlar için bir ceza öngörülmemiş mi ki acaba?
hesabın var mı? giriş yap