• '90'ların ortasında, yaşattığı müthiş yalnızlık hissi ile kendi tarzını yaratan myst ve mükemmel devamı riven başta olmak üzere, sayısız adventure yapan cyan software'in, kickstarter destekli yeni adventure projesi.

  unreal engine 4 kullanarak, yine kendilerinin yaptığı myst 5 end of ages tadında, real-time 3d first-person adventure yapacaklarmış. başka firma olsa real-time'a önyargılı yaklaşırdım ama, myst 5'ın grafik ve oyun mekaniklerini çok sevdiğim için önyargım falan kalmadı. umarız proje hedefine ulaşır da heyecanla beklediğimiz adventurelara bir yenisi eklenir, şöyle kafa patlatan esaslı bir adventure oynamayalı yıllar geçti:

  http://www.kickstarter.com/…jects/cyaninc/obduction
  http://cyan.com/
 • bugün yayımlanan adventure, kickstarter'ın bize kazandırdığı güzelliklerden biri. kadroda 2 yaratıcı kardeşten robyn miller yok, önceki yapımları myst v'da da yoktu lakin gayet iyi bir oyundu myst v. hafta sonunu iple çekeceğim, bakalım nasıl olmuş?

  https://www.youtube.com/watch?v=2wcpotk587o
 • oyunun tam yapımcıların istediği ve dediği gibi olduğunu söyleyebilirim.

  en başta ne olup bittiğini hakikaten anlamıyorsunuz. yani foreplay yapma ihtimaliniz yok gibi. yani konu buysa o zaman şöyle davranmalıyım gibi bir oyun tarzına sahip olamıyorsunuz, oyunun ilerleyen bölümleri de böyle.

  ciddi kafa çalıştırmanız lazım. diyaloglardan ve okuduklarınızdan sonuç çıkarmanız gerekli ki ilerleyebilesiniz. envanter olayı olmadığı için eşya taşıma derdiniz de yok. aslında koca bir bulmacanın içindesiniz. bulmacanın tamamını çözmek için önce büyük resme bağlı küçük bulmacaları çözmeniz gerekiyor. o bakımdan son derece başarılı buldum. grafikler filan zaten gayet güzel.
 • ciddi anlamda kafa yorulması gereken bir oyun. buyrun
 • oyuna girip resume dediğim anda loading ekranı bir görünüp kayboluyor ve ekran siyah oluyor, saatlerce bekledim ekran hala siyah ve oyuna girmiyor. bu bugı düzeltebileceğim bir yöntem bilen varsa beklerim oyunun sonuna geldim çünkü deliricem, neden şimdi yani.
 • bir adventure* oyunundan ziyade, zor ama sadece iki saatte bitirmenin mümkün olduğu kısa bir puzzle oyunu olan, hayal kırıklığı yaratmış cyan firmasının kickstarter destekli yeni oyunu. unreal engine 4 destekli olduğundan olsa gerek, grafikleri çok güzeldir ancak mekan tasarımları oldukça monotondur, mekan çeşitliliği ise yok denecek kadar azdır.
 • mükemmel bir oyundu benim için.
  2 saatte bitecek bir oyun değildi, bulmacalar vs. çözmek için baya bi kafa yordum ve çok zaman aldı.

  hiç bir şekilde yardım almadan bitirdiğim için çok mutluyum.
  türü sevenler için bi nimet, kaçırmayın derim.
hesabın var mı? giriş yap