• 18 temmuz 2017 kemal kılıçdaroğlu'nun hükümete meydan okurken sarf ettiği taşşaklı söz.akp'li yöneticilerin abdestlerinden şüpheleri yoksa buyursunlar tartışsınlar ve görelim gerçekleri. bir vatandaş olarak doğruları öğrenmek benim de hakkım değil mi?..

o değil de, bağzı andavallar halen ''darbe gecesi gördük yeaa'' diyerek kendilerini kandırıyor. iyi, ne güzel işte reisiniz korkmuyorsa çıksın karşısında bunu da sorsun öğrenelim..
  • cevabi belli olan sorudur. 15 yildir tek bir siyasi rakibinin karsina cikmaya cesaret edemeyenler simdi de cesaret edemeyecektir.

bunun yerine, patronlara santaj yaparak ele gecirdikleri medya'da karsilarina 3-4 tosuncuk alip ellerine de soracaklari sorulari vereceklerdir.
  • hükümete meydan okurken değil direk cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'a yönelik olarak söylenen söz.
    ortalık karışacak vaziyet alalım. benim bildiğim kasımpaşalı tayyip erdoğan bu lafın altında kalmaz.

http://t24.com.tr/…kte-15-temmuzu-tartisalim,414980
  • akp'den bir kişi bunu kabul edene kadar kılıçdaroğlu'nun her kamera gördüğünde dile getirmesini dilediğim cümle.

bir yerden sonra halk neden karşısına çıkıp şunu susturmuyorsunuz demeye başlayacak, onlar kaçmaya devam ettikçe de halk düşünmeye başlayacak.
  • ödlek değil ördektir o.ödlek olsa duramazdı
  • havuz medyada denmiş bir de.

bakın hemen bir simülasyon yapalım;

- sen kimsin ben seni muhattap alacağım be?
    +hüloğğğğğğ

- böyle bir olayı şehitlerimizin hatırasına saygısızlık olarak görürüm..
    +hüloğğğğğğ

- şehitlerimizi, gazilerimizi böyle bir şeye alet etmek istiyorlar
    +hüloğğğğğğ

- ..................ya bırak çalışmıyor prompter...........
    +hüloğğğğğğ
  • (bkz: tutmayın küçük enişteyi) dedirten söz...

şaka bir yana. aslansınız kemal bey. fetö'nün militanlarının resmen mahkemelerde rest çektiği, kendine güvenlerinin anlamsız bir şekilde tam olduğu, akp'li tabanın asarız keseriz diye kendinden geçtiği, siyasal islamcıların kendi naciz popoları uğruna bütün cumhuriyeti ateşe verecek derecede bencilleştiği şu günlerde, güvenebildiğimiz tek kapı sensin.

güldür yüzümüzü be gandhi kemal. vallah billah biz ecevit'i özledik ...
  • tam anlamıyla

"cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal, ödlek değilsen..."

denilmiş konuşmanın bir parçası.

(bkz: aboov ne dedi)
  • kılıçdaroğlu adalet için yürüdü destek verdim katıldım
    bir de terör için yürü ben arkanda olurum belki yine milyonlar da arkanda olur. bu milleti terörün her türlüsünden kurtar
    (bkz: #terörelanetyürüyüşü)
  • eskiden siyasiler çıkar, trt'de karşılıklı yüz yüze gayet de güzel ve seviyeli bir ortam ve üslup içerisinde tartışırlardı (bkz: seçim 91). böyle bir program izlemeyeli sanırım en yenisi 20 sene filan olmuştur. neden olmuyor acaba? neden bugün hepi topu bir iki kişiye kalmış türkiye siyaseti ve tek kişinin elinde bulunan yönetim erki televizyona çıkıp ta aynı anda yüz yüze görüşmüyorlar, tartışmıyorlar? hele oldu diyelim acaba nasıl bir üslup içerisinde gerçekleşir çok merak ediyorum ve biraz da korkuyorum doğrusu.
hesabın var mı? giriş yap