• öğle tatiline geç çıkınca veya akşam mesaisine kalınca ekstra ücret ödemeyen patron ve yalakalarının ağzına sakız olan tiptir.
    edit: başlık başa kalmış.
  • ben değilim.
    öğle tatiline yarım saat kala, yarım saat kaldı moduna girip, işe odaklanamıyorum. o yüzden iş yapmayı bırakıyorum.
    çıkış saatine de yarım saat kala aynısını yapıyorum. hatta şimdi mesai saatinde ekşiye yazıyorum.

oh olsun ^^
  • böyle
    entry
    mi
    girilir lan?
    gereksiz
    bir tiptir
    ama
    bahsedilmeden
    önce entry
    girmeyi
    öğrenmek gerekir.
  • zil çaldığında sınıfta öğrenci kalmadığından bu kişi benim.

tam 12.00 olunca zil çalıyor ve öğle arası başlıyor.
    edit: bu yüzden mesleğimi ayrı bir seviyorum. ne zaman ara vereceğim belli.
  • ilk saniyesinde ara versin tabi de türkiye'de öğrenci işleri diye bir gerçek var ki henüz 11:40ta odalarında göremedim.
  • çalışma zamanı çalışılır, dinlenme zamanı dinlenilir. şayet acil bitirmesi gereken bir işi yoksa profesyonelleşmiş bir çalışandır.
  • bu kişi ben değilim. çünkü genelde bir 5-10 dakika öncesinden iş yapmayı bırakıyorum ama iş yapıyormuş gibi gözüküyorum. öğle tatilinden geldikten sonra da bi 15 dakika iş yapmam, şu an olduğu gibi. hele sabah ilk işe geldiğimde 30-40 dakika işe başlamam. öylesine gezinirim internette, debe'yi okurum. akşam çıkış saatinden 15 dakika önce işi bırakırım gene.

baya baya işten kaytarıyorum aslında ben. az çakal değilim ha*
  • bu benim. erken çıkarsan patronun ağzına geleni söyler fakat geç çıkarsan bir kere bile takdir etmez ve öğle tatili olduğundan mesai ücreti de işlemez. ayrıca şirketi ben mi kurtaracam öğle arasında?
  • son dakika da ahanda yetiştim mesai bitmeden diye sevinerek odaya girip, mesaisi dolmadan odayı terk ettiği için hakkında çok kötü şeyler düşündüğüm memur ya da müdür kişisidir.
    ben olsam; her masaya elektronik kontrol cihazı koyarım, (bilgisayar kamerası ve uygun programla olabilir, masraf olmasın) 20 dakikada bir kontrol edilir, böylece iş yok nasılsa diye erken çıkılmaz, diğer odalarda gezilmez.
    08-12 arasında 9:45-10:00 mola, 13:00-17:00 arasında 14:45-15:00 mola.
    elektrik kesilirse jeneratör ve bilgisayarda en az 1 saatlik güç kaynağı var, sıkıntı yok.
    ben patron ya da müdür olursam iş konusunda çok gaddar olurum, mesai bitiminde arkadaş... mesai de kim gelse tanımam, torpil yok, herkese eşit muamele...
hesabın var mı? giriş yap