• öğle tatiline geç çıkınca veya akşam mesaisine kalınca ekstra ücret ödemeyen patron ve yalakalarının ağzına sakız olan tiptir.
    edit: başlık başa kalmış.
  • ben değilim.
    öğle tatiline yarım saat kala, yarım saat kaldı moduna girip, işe odaklanamıyorum. o yüzden iş yapmayı bırakıyorum.
    çıkış saatine de yarım saat kala aynısını yapıyorum. hatta şimdi mesai saatinde ekşiye yazıyorum.

oh olsun ^^
  • böyle
    entry
    mi
    girilir lan?
    gereksiz
    bir tiptir
    ama
    bahsedilmeden
    önce entry
    girmeyi
    öğrenmek gerekir.
  • şu insanın bile göze batması, kendisinden " tip " diye bahsedilmesi, bu ülkede kraldan çok kralcı olan soytarıların hiçbir zaman bitmeyeceğinin kanıtıdır.

üniversite dönemi yaz tatilinde bir fabrikada çalışıyordum. o kadar boktan bir işti ki her gün bitse de gitsem modunda çalışıyordum. tabii öyle olunca mola vakitlerini de sabırsızlıkla bekliyor insan.
    her neyse. bir gün yine tam öğle arası girer girmez bıraktım elimdeki malzemeyi, bu anda vardiya amiri denen kişi geldi yanıma,

" seni takip ediyorum. her gün tam sirenler çalar çalmaz bırakıyorsun işi! " dedi.

suçlandığım şeye bak? işe vaktinde başlayıp vaktinde bırakmak!

biraz atıştık. gitmiş şikayet etmiş beni ve bir iki arkadaşı daha. attılar bizi işten:) sebep de amire karşı çıkmak!

tabii biz o kişiyle o günün akşamı " tatlı tatlı " konuştuk sonrasında dışarıda!

bu ülke niye böyle hocam?
    şimdi de çok çok istisnai bir durum yok ise eğer çocukların teneffüslerinden çalmıyorum asla. ben öğrenciyken sinir olurdum çünkü teneffüse çıkmamıza izin vermeyip derse devam eden öğretmenlere.

saatler belli, iş belli. ister işçi ol; ister memur. ne fark eder?
    zaten insanlar birer ikişer saat de işe giderken ve işten çıktıktan sonra yolda vakit kaybediyorlar. ne kalıyor geriye?

ben çocukken babama çok üzülürdüm sabahın köründe işe gidip geceye yakın geliyor diye. hiçbir şey düzelmedi ülkede. hatta daha da kötüleşti. " beğenmezsen git " diyor adam.
    suriyeli kaynıyor ortalık nasılsa!
    soytarılar her daim mevcut zaten.
  • zil çaldığında sınıfta öğrenci kalmadığından bu kişi benim.

tam 12.00 olunca zil çalıyor ve öğle arası başlıyor.
    edit: bu yüzden mesleğimi ayrı bir seviyorum. ne zaman ara vereceğim belli.
  • nasıl söylenmemiş hayret. alman'dır. gerçek disiplin budur.
  • tabii ki benimdir bu.

hatta öğle tatilinden 3 dakika önce bırakırım işi. akşam mesaileri de öyle. 5 dakika önce kapatırım bilgisayarı.

eskiden olsa haram gibi gelirdi bu yaptığım. kimsenin hakkına girmeyeyim derdim.

şimdi herkese kafam girsin.
  • bu kişi ben değilim. çünkü genelde bir 5-10 dakika öncesinden iş yapmayı bırakıyorum ama iş yapıyormuş gibi gözüküyorum. öğle tatilinden geldikten sonra da bi 15 dakika iş yapmam, şu an olduğu gibi. hele sabah ilk işe geldiğimde 30-40 dakika işe başlamam. öylesine gezinirim internette, debe'yi okurum. akşam çıkış saatinden 15 dakika önce işi bırakırım gene.

baya baya işten kaytarıyorum aslında ben. az çakal değilim ha*
  • ilk saniyesinde ara versin tabi de türkiye'de öğrenci işleri diye bir gerçek var ki henüz 11:40ta odalarında göremedim.
  • herkeste bir yılmaz özdil havaları.

ulan adı üzerinde "öğle tatili", adama ayrılmış ve hakkı olan tatil süresi. yıllık izine çıktığında önce işe gelip öyle mi tatile gidiyorsun? isteyen istediğini yapar, hatta işverene böyle çalışanlar müstehaktır.

ben öğle tatilimin neredeyse 3'te birinde çalışıyorum, işten neredeyse 1 saat geç çıkıyorum da ne oluyor? madalya mı takıyorlar?

bunu yapan adam sigara da kullanmıyorsa aynı zamanda tuvalete gidince de 15 dakikadan önce çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap