• cumartesi sabahı akşamdan kalma bir şekilde biyolojik saatin sizi uyandırması sonucu kalkıp okula gitmek.
 • öğrenci evinde temiz bir mutfakla karşılaşmak dumurdan öte mucizevi bir olay olacaktır.
 • apartmanda yangin cikmasi, ogrencilerinde elinde yangın tüpü evi kontrol ettikten sonra apartmani uyarmaya gecmesi, alt komsunun yangin uyarisina "biraz yavas cocuk uyuyor" demesi.ogrencilerin binlerin hayatini kurtarmasi.
  (bkz: 16 aralik 2004 büyük sinpas yangini)
  (bkz: binler)
  (bkz: dogu bebek)
  (bkz: murdock)
 • acı biberle sarelleyi* aynı öğün dahilinda tüketmek.
 • yaz stajı yüzünden memlekete gidilememiştir. sınıftan elemanların evine tanrı misafiri olunmuştur. 5-10 gün kalınır. staj defterleri yazılırken ev sahibi çıkagelir. ev sahibi tanımadığı insanları evinde oturuyor görünce dumur olur. vaziyet sonradan çakılır aynı apartmanda farklı bir daireye yerleşilmesi gerekirken kapıcının işgüzarlığı yüzünden 2 ay yanlış evde kalınmıştır. ev sahibi bizim elemanlardan 2 aylık kirayı isterken oluşan görüntü mavi ekrandır. olay mahalinden kaçarak uzaklaşılır.
 • yeni yapilmis bir apartmanin 10. katinda el kadar akreple karsilasmak.

  ohey.

  edit olaraktan: mekan: istanbul / sisli, yil 2001
 • gecenin 1 inde sivil polislerin ellerinde şarap şişeleriyle kapıyı çalıp, "çocuklar bu gece çok dışarısı çok soğuk hepimize yeteri kadar şarap aldık hadi nasiplenelim beraber eki eki" şeklinde diyalog kururarak, daha sonra muhabbetin nezarette devam etmesi mesela. dumurun ötesi yok yok ötenin de ötesidir.
 • kalinan evin apartmanin en ust katinda ve kacak katta olmasi, sahibi kim diye arsa sahibi ve muteahhit arasinda tartisma cikmasi, evden tasinirken eve silahli adamlarin gelip anahtari almak istemesi.

  akabinde esyalarin toplanip obarey diye kosarak kacilmasi.
 • (sahit olunmustur) evin suyunun akmamasi, en son temizlik malzemesinin bir ay once biten sivi sabun olmasi, onun da sisesini icme suyuyla doldurup calkalamak suretiyle yuzde yuz bitmis hale getirilmesi, yeni sabun, sampuan, deterjan, vs alinmamasi, evde kalanlarin uyunmayan her saati kahve, sigara, daha kotu sigara ve alkolle gecirmesi, evdeki ogrencilerin bir kisminin ogrenci kimliklerinin cebren ellerinden alinmasi, bira almak pahali bulundugu icin ev halkinin zamanla kopekoldurene gecmeleri ve arkadaslari tarafindan kurtarilip iki aylik bir sure zarfinda normale dondurulmeleri.
hesabın var mı? giriş yap