• vahim iddia. umarım gerçek değildir.

edit: başlığı açan yazar skydreams. bu da entry ve iddiası.
  • çocukları doğurup saçma sapan gudik isimler veren , 6 ayda bir doğum günü kutlayan ,. benim çocuğum benim çocuğum diye çocuğun, hayatı kendi etrafında dönüyor sanmasına sebep olan aptal cahil ebeveynlerin yetistirdiklerinin yediği haltlardır
  • veli tehditleri yetmiyormuş gibi bunlar türedi birde son dönemde. iyice yapılmaz hale getirdiler bu mesleği.
  • (bkz: jagten)
  • vardır böyle öğrenciler
  • özellikle erkek öğretmenlerin büyük risk altinda görev yapmaya çalıştığını gösteren durum.
    boyle bir leke ogrenci tarafindan dile getirildigi an kendini hic bir sekilde aklayamazsin. mahkemede beraat etsen dahi,bu leke uzerinde oyle bir iz birakacak ki yüzünü,adını,yaşadığın şehri değiştirmen gerekecek.
    öğrenciler bu meselenin ne kadar hassas ve yüz kızartıcı olduğunun bilincinde. ve genel ahlak yapilarinda problem oldugu icin,cikar gördükleri her şeyi yapabilme hakkini kendilerinde bulup asiri cüretkar davranabiliyorlar.
    meslektaslarima tavsiyem;
    1.asla bir kiz ogrenciye temas etmeyin. yaşı onemli degil.
    2. asla ogrenciniz ile ayni odada yalniz kalmayin.
    3. ozellikle lise cagindaki ogrencileri herhangi bir konuda mümkün oldugu kadar uyarmayin. birakin bildigini yapsın.
    4. son olarak boyle igrenc bir ithama maruz kalmamak icin dua edin.
  • benzer bir davranış yüzünden bir servis şöförünün cezaevinde yattığı hadise.

olay ise: şımarık bir kız öğrenci serviste saçma sapan hareketler yapıyor. şöför trafikte ani fren yapma ihtimali olduğu için kızı birkaç kez uyarıyor en sonunda kızıyor.

kız, arkadaşlarının yanında rencide olduğunu düşünüp olaydan birkaç ay sonra şöföre telefonunun şarjının bittiğini, etüt olduğu için gecikeceğini annesine mesaj atması gerektiğini iletip, şöförün cep telefonunu istiyor. şöförün cep telefonundan sms'i atıyor ve gönderilenler kısmından siliyor.

birkaç gün sonra ise kıza cinsel içerikli sms atmaktan dolayı şöför hakkında dava açılıyor.

anlayacağınız kız kendisine cinsel içerikli mesaj atıp, şöförün suçsuz yere cezaevinde yatmasına sebep oluyor.

teknolojinin gelişmesiyle ailelere eskisinden daha fazla iş düşüyor. günümüzde aileler çocuklarının her türlü sosyal medya aktivitesini alenen olmasa da izlemek zorunda. gençlerin büyük bir kısmı kolay yoldan para kazanmanın peşinde ve bunun tek yolunun da popülerlik olduğunu düşünüyorlar. instagram, facebook, youtube, twitter birçok ilkokul ve lise öğrencisinin dikkat çekme, popüler olma amacıyla absürt paylaşımlarla kaynıyor.

bu yüzden mümkün mertebede çocuklarınıza sahip çıkın. onlara birşeyin yanlış veya doğru olduğunu söylemekle yetinmeyin. neden doğru, neden yanlış olduğunu sabır ve özveriyle detaylıca aktarın. yoksa bu çocuklar yukarıda sayılan paylaşım siteleri veya ekşisözlük gibi amacından sapmış sitelerdeki troller yüzünden saçma sapan yerlere yol alıyorlar ve bu yüzden doktorlar, öğretmenler, hizmet sektöründeki çalışanlar hatta kendi arkadaşlarının bile hayatını karartabiliyorlar.
  • mantikli, tembel ama zeki dedikleri bu olsa gerek
  • 3. sınıf okutan bir ilkokul öğretmeni olarak başımdan geçen bir olayı anlatayım gelin durumu siz düşünün.

1. sınıf okuturken bir velim okulu basıp biri 2. diğeri 3. sınıf iki erkek öğrenciyi "benim kızıma tecavüz ettiler" diyerek kafalarını duvara vura vura dövdü. şikayetler, polis vs. derken kadının ağır derecede paranoid şizofren olduğu, hastaneye yatması gerekirken ortalıklarda dolaştığı ortaya çıktı. kafasında böyle bir dünya uyduran velinin başka bir zaman aynı suçu benim üzerime de atabileceğini de düşünerek gerek yazılı gerekse sözlü olarak öğrencinin sınıfının değiştirilmesi için okul müdürüne müracaat ettim.

sonuç; o öğrenci hala benim sınıfımda. çünkü basiretsiz müdür nedense bazı şeylerden korkuyor. neden; çünkü o koltuğa sırf akp yalakası olduğu için, sendikası sayesinde oturdu.

şimdi konuya dönelim; evet böyle şeyler her okulda sürekli oluyor. sayısı da hiç de azımsanacak şekilde değil. üstelik bunu sadece öğrenciler değil, veliler de yapıyor. çocuğunun evde yapması gereken ödevleri yaptırmaktan aciz veli gelip, benim çocuğuma düşük not verirseniz sizi 147'ye şikayet ederim diyebiliyor. normalde öğretmenini koruması gereken okul müdürleri (neredeyse tamamı akp'li artık) kendi başlarına birşey gelmesin diye, suçsuz öğretmene soruşturma açıp sürdürebiliyor.
  • özellikle 80'lerden sonra tepe taklak gelen manevi değerlerin en korkutucu ve tehlikeli uzantısı olan durum. kabus.

ailede çocuğa kazandırılmaya çalışılan saygı, dürüstlük, vb. gibi özellikler sağolsun tv ve medyanın da etkisi ile ve daha da vahimi yönetici sıfatıyla başımızda bulunan her kademedeki kişilerin niteliksiz yansımalarıyla yeterince ters yüz olmuş halde.

öğretmen grubu da nasibini en başta alan gruplar arasında artık. eskisi gibi ''eti senin, kemiği benim hocam'' sözlerinin yerinde yeller estiren ve her sistem gibi yap boz tahtasına dönüşen milli eğitim; en büyük kan kaybını prestij kaybına uğrattığı öğretmenleri ile yaşıyor. bence.

en başta söylediğim disiplinsiz, başı boş bir halde çığırından çıkmış ve yalnızca kendi çıkarlarına odaklı olmayı el üstünde tutan zihniyetlerin doldurduğu iftiracı, cahil ve hırsız toplumda da kendini korumak için çırpınanları; don kişot'un yel değirmenlerine savaş açmasına benzetiyorum. o kadar zıvanadan çıkmışlık hakim ki bu ''ben''cil insanların yaşamında...teknolojiyi ise çıkarları doğrultusunda kullanmak zaten bu işin olmazsa olmazı...

neyse. özetle; hele ki kız öğrencilerin ( yeri geldiğinde erkek öğrenciler de dahildir, ayrım yapmamalı bu konuda) yüzsüzlükleri, ölçüsüzlükleri, sınırsızlıkları ve de şeytana pabucunu ters giydirecek kurnazlıklarına karşı gösterilecek tedbir elzemdir. kesinlikle.
hesabın var mı? giriş yap