• vahim iddia. umarım gerçek değildir.

  edit: başlığı açan yazar skydreams. bu da entry ve iddiası.
 • çocukları doğurup saçma sapan gudik isimler veren , 6 ayda bir doğum günü kutlayan ,. benim çocuğum benim çocuğum diye çocuğun, hayatı kendi etrafında dönüyor sanmasına sebep olan aptal cahil ebeveynlerin yetistirdiklerinin yediği haltlardır
 • veli tehditleri yetmiyormuş gibi bunlar türedi birde son dönemde. iyice yapılmaz hale getirdiler bu mesleği.
 • taciz soruşturmalarını da elimize yüzümüze bulaştırıp aleme reklam olduğumuzdandır. her çocuğun taciz iddiasını ciddiye alınız fakat masumiyet karinesi ve lekelenmeme hakkını da aklınızdan çıkarmayınız.
 • (bkz: jagten)
 • böyle risklere girmesine gerek olmayan öğrencidir."sayın cumhurbaşkanımıza hakaret ettiğini duydum" demesi yeterlidir.
 • vardır böyle öğrenciler
 • özellikle erkek öğretmenlerin büyük risk altinda görev yapmaya çalıştığını gösteren durum.
  boyle bir leke ogrenci tarafindan dile getirildigi an kendini hic bir sekilde aklayamazsin. mahkemede beraat etsen dahi,bu leke uzerinde oyle bir iz birakacak ki yüzünü,adını,yaşadığın şehri değiştirmen gerekecek.
  öğrenciler bu meselenin ne kadar hassas ve yüz kızartıcı olduğunun bilincinde. ve genel ahlak yapilarinda problem oldugu icin,cikar gördükleri her şeyi yapabilme hakkini kendilerinde bulup asiri cüretkar davranabiliyorlar.
  meslektaslarima tavsiyem;
  1.asla bir kiz ogrenciye temas etmeyin. yaşı onemli degil.
  2. asla ogrenciniz ile ayni odada yalniz kalmayin.
  3. ozellikle lise cagindaki ogrencileri herhangi bir konuda mümkün oldugu kadar uyarmayin. birakin bildigini yapsın.
  4. son olarak boyle igrenc bir ithama maruz kalmamak icin dua edin.
 • benzer bir davranış yüzünden bir servis şöförünün cezaevinde yattığı hadise.

  olay ise: şımarık bir kız öğrenci serviste saçma sapan hareketler yapıyor. şöför trafikte ani fren yapma ihtimali olduğu için kızı birkaç kez uyarıyor en sonunda kızıyor.

  kız, arkadaşlarının yanında rencide olduğunu düşünüp olaydan birkaç ay sonra şöföre telefonunun şarjının bittiğini, etüt olduğu için gecikeceğini annesine mesaj atması gerektiğini iletip, şöförün cep telefonunu istiyor. şöförün cep telefonundan sms'i atıyor ve gönderilenler kısmından siliyor.

  birkaç gün sonra ise kıza cinsel içerikli sms atmaktan dolayı şöför hakkında dava açılıyor.

  anlayacağınız kız kendisine cinsel içerikli mesaj atıp, şöförün suçsuz yere cezaevinde yatmasına sebep oluyor.

  teknolojinin gelişmesiyle ailelere eskisinden daha fazla iş düşüyor. günümüzde aileler çocuklarının her türlü sosyal medya aktivitesini alenen olmasa da izlemek zorunda. gençlerin büyük bir kısmı kolay yoldan para kazanmanın peşinde ve bunun tek yolunun da popülerlik olduğunu düşünüyorlar. instagram, facebook, youtube, twitter birçok ilkokul ve lise öğrencisinin dikkat çekme, popüler olma amacıyla absürt paylaşımlarla kaynıyor.

  bu yüzden mümkün mertebede çocuklarınıza sahip çıkın. onlara birşeyin yanlış veya doğru olduğunu söylemekle yetinmeyin. neden doğru, neden yanlış olduğunu sabır ve özveriyle detaylıca aktarın. yoksa bu çocuklar yukarıda sayılan paylaşım siteleri veya ekşisözlük gibi amacından sapmış sitelerdeki troller yüzünden saçma sapan yerlere yol alıyorlar ve bu yüzden doktorlar, öğretmenler, hizmet sektöründeki çalışanlar hatta kendi arkadaşlarının bile hayatını karartabiliyorlar.
 • mantikli, tembel ama zeki dedikleri bu olsa gerek
hesabın var mı? giriş yap