• mega amir'in yeni açıklaması.

öğretmenlik ücret karşılığı yapılacak bir görev değildir

anlaşılan bizim krizin faturası memurların büyük bir bölümünü oluşturan öğretmen maaşlarına çıkacak. maaş alırken dönemin başbakanına mı sordunuz, utanmadan bi de maaş alıyorlar. faiziyle geri alınması lazım o maaşların da.

edit: "kaptan ahmet erdoğan uluslararası erkek anadolu imam hatip lisesi eğitim külliyesi" nedir biri bana anlatsın.
  • öyleyse eğitim niye paralı ?

ayrıca bir konuda(kıyısından bir yerden) düşünce doğru; sadece maaşları, haftasonları, mesai saatleri ve öğretmenlerin herkesi kıskandıran tatilleri gibi nedenlerle yapılan mesleklerden kaliteli iş çıkmıyor. her iş için geçerli ama özellikle öğretmenlik , polislik, askerlik gibi mesleklerde severken yapıldığında, bu kişilerin çoğunluk olduğu bir kadronuz varsa imajınız, şimdiniz ve geleceğiniz güvendedir.
    ülkemiz içinse başlıkla da ilgili olarak, işsizliğin çok olduğu bir dönemde öğretmen açığının çok olup da atanamayanın bol olduğu ve bunları kısa kurslarla polis ya da memur yapıldığı bir yerde şikayet edebilmek için önce herkesin severek eğitimini aldığı işi yapabilmesini sağlayacak olanakları oluşturmak lazım.
  • bu bakış açısı ile imamlık ücretle yapılacak bir görev mi? diye sormak istediğim açıklama.
  • milleti temsil etmek ve onlara hizmet etmek için seçilmiş milletvekilliği ücretle yapılacak bir görev mi ? sorusunu akla getiren beyanat.
  • maaslarin basina bi sey gelmese bari.
    kredi falan var da.

beyanat.
  • o halde öğretmen olabilmek için gereken liselere geçiş sınavını, üniversitelere geçiş sınavlarını, eğitim fakültelerinde yapılan sınavları, kamu personeli seçme sınavını, atama mülakatlarını, amirlerin aday öğretmenlere verdikleri puanlamaları, asli öğretmenliğe geçiş sınavını, asli öğretmeliğe geçiş mülakatlarını, öğretmen performans değerlendirmelerini kaldırın; gönüllülüğe esas olsun bitsin bu iş.

eğitimli, gerçekten işini düzgünce yapan insanı ayıklayın tabi, ama bu insanların bir farkı olsun, o zaman katılırım bu görüşüne büyükbaşkumandan. eğitimde niteliğe önem verip bunu söyleyebilecek bir zamana denk gelebilirsek zaten sorun kalmayacak.
  • kesinlikle katıldığım bir başkumandan tespiti.

bu yüzden avrupalı, asyalı, amerikalı bisiyle konuştuğunuzda mevzu ekonomi meselesine gelirse, ilk sordukları soru; ''öğretmen maaşı sizde ne kadar?'' olur.

çünkü öğretmenlik ücretle yapılacak bir görev değildir.

milletvekilliğine, kıyak emekliliğe benzemez.

edit: imla(cık).
  • fidel in boşluğunu mu doldurmaya çalışıyor hayırdır
  • atama bekleyen öğretmenlere "cami avlusunda bekleyen güvercinler gibi kapımızda beklemesinler" minvalinde açıklamalar yapanların son beyanatı.
    hayra çıkar inşallah ne diyeyim.
  • öyle dangalak, terbiyesiz, saygısız öğrenciler var ki harbiden doğru, para için o itlerle uğraşılmaz...

edit: https://www.youtube.com/watch?v=e__cic1kxjc şu haysiyetsizler mesela. lan bunları eğitmek için değil bizzatihi dövmek için para ödenmelidir...
hesabın var mı? giriş yap