• anneannem gibi sevdiğim bir kadın. buena vista social club'un son istanbul konserinde* her zamanki enerjisiyle sahnedeydi. özellikle eşiyle dans ettikleri anlar çok keyifliydi.
    bi de ne alakaysa halit ergenç'le beraber akdeniz akşamları'nı söylemişliği vardır.
  • hayatımda dinlediğim en dinlendirici, en tatlı sese sahip kadın.

aslında en önemlisi sesin güzelliği değil, müzikle olan uyumudur bana göre. işte bu kadın tam olarak bunu yapıyor.
  • buena vista social clubteki tek bayan..kuba'daki en iyi bolero sarkıcısı olarak da bilinir..buena vistadan sonra solo calısmalar yapıp kendi orkestrasını yonetmeye baslamıs..ayrıca nat king cole ve edith piaf ile duetleri olmustur..ülkemize de gelip acık hava da konser verdi kendileri..
  • caz festivali kapsamında 9 temmuz akşamı sepetçiler kasrı'da konser vermiş - gelenlerin büyük bir çoğunluğu kırda geziyoruz, içiyoruz, uzaktan da omara'nın sesi geliyor ohh ne güzel havasında olsa da, o kadar kıpırtı-patırtı arasında - süper yorumu ve sahnesiyle yine büyülemiş sanatçı.
  • 29 ekim 1930, ispanya doğumludur. ilgilenen varsa diye söylüyorum, akrep burcudur. yaşlanmasına rağmen gözlerindeki ışık hiç sönmemiştir. aynı samimiyetle, aynı huzurla, aynı aşkla bakabilmektedir. nat king cole, adalberto álvarez, juan formell, los van van, pupy pedroso, ignacio piñeiro, chucho valdés gibi isimlerle çalışmıştır. öpüp başımıza koyulası bir dünya harikasıdır kendisi.
  • insanın ölmeden önce dinleyeceği biri.
  • hastasıyım...fizy’de açıp, gözlerimi kapadığımda başka bir dünyaya götüren bir kadın beni.

siempre en mi corazon, veinte anos, el hombre que yo ame vee ella y yo dinlerken odamda son ses dünyada sadece ben ve kalbimdekiler kalıyor...

ispanyolca’yı gipsy kings’in mujeri hatırına öğrenmeye karar vermiştim, onunla tekrar anımsıyorum ne güzel olduğunu...

iyi ki var...bazılarının ruha iyi gelen bir yanı var derler ya; işte onun sesi de öyle.*
  • muhteşem mistik bir sese ve doğduğu küba’nın o güzel esintisine sahip efsane kadın..
  • kulaklığımdan bana seslenen büyülü ses. şu anda 87 yaşında ve güney amerika'da konserlere devam ediyormuş. canlı dinlemeyi çok isterdim.
  • kendisini sezen aksu ile kıyaslamanın kendisine büyük hakaret olacağı insan.
    gerçi sezen aksu'yu benimle kıyaslasanız onu da kendime hakaret olarak algılarım.
hesabın var mı? giriş yap