• horlama ve uyku apnesi tedavisinde kullanılabilen bir mad yani mandibular advancement device kendisi. tanımdan da anlaşılabileceği gibi alt çeneyi önde tutmayı amaçlıyor, bu da solunum yolunu açık tutuyor, her hastaya uygun değil, santral uyku apnesinde etkisiz, ama obstruktif tip apnede polisomnografibulguları hafif veya orta derecede apne gösteriyorsa denenebilir.

cihaz gayet başarılı, en önemli nokta cihazı kendi ağzınızda kalıplama kısmı, bunu doğru yaparsanız hem kullanım rahat hem de etki yeterli oluyor, kaynar suda iki dakika beklettiğiniz ortez'i 15 saniye soğutup ısırıyor 2 dakika bekliyorsunuz. sonra ağzınızdan çıkardığınızda dişlerinize bire bir uyan bir cihazınız oluyor, ağzınızı doğal pozisyonda kapatmanız önemli,

sonrasında nötral pozisyondan başlayıp, birkaç günde bir 1 mm öne alıyorsunuz, bunu sağlayan çeşitli uzunluklarda kelepçeler var kutuda alınca göreceksiniz,

bende tek başına yetmedi ama sırt destekli reflü yastığı ile birlikte mucizevi şekilde yıllardır ortalığı inleten horlamam hemen hemen kesildi, yalnız size gül bahçesi vaad etmiyorum bununla uyumak ilk günlerde gerçekten zor oluyor ama 1 gün önce 110 olan horlama skorunuzun bir gün sonra 16 olması paha biçilemez,

cihaz internet kanalıyla edinilebiliyor, kısa bir araştırma ile bulunabilir, muadillerine avantajı birincisi türkiye'de bulunabiliyor, ikincisi cihaz ağzınızdayken ağzınızı açmanız mümkün, bu gerçekten önemli, kullananlar ne dediğimi anlar. tekrar vurgulayacağım, polisomnografiyaptırın sonra doktorunuz deneyin derse alın, herkese uygun değil!!!

edit: sonuçta cpap kullanmaya başladım ve kilo verdim, dünya varmış.
    büdüt: sorular geliyor, cpap ta cihaz kadar maske de önemli, dreamwear nazal maske kullanıyorum. çok konforlu.
hesabın var mı? giriş yap