9 entry daha
 • ileri derecede buna sahip olanlar ellerine tüy bile alamazlar, birisi küçük bir tüy getirse bile korkarlar. tavuğu, güvercini, martıyı, kargayı görebilmek zaten imkansızdır. hele ki o kargalar ve tavuklar yok mu, allah hepsinin belasını versin. tavuk denen şey çiftlikte yetiştirilir, kesilir paketlenir marketten alır yersin bu kadar basit. hobi olsun diye tavuk beslenir mi ulan, yıllar yılı anneanne-babaanne ziyaretlerim kabuslara döndü, neyse ki kuş gribi vakaları cıktı da hepsini toplayıp götürdüler. şehirde yasamak da korkuyu yaşamamak anlamına gelmiyor, özellikle anneniz balkona veya pencere önüne kuşlar aç kalmasın diye bayat etmek koyuyorsa gökdelende yaşasanız bile o kuş gelir sizi bulur yine.

  bunu öğrenip de garip karşılayan insanlara ayrı bir nefret beslerim. ben tavuk başta olmak üzere iki tanesi hariç** bütün kuş türlerinden korkuyorum diye bana binbir türlü laf ederler, kendileri minicik örümcekten ufacık yılancıktan korkarlar. lan otur bir tavuğu düşün, tüy yumağı, yandan iki kanadımsı bir şey ki yazarken ürperdim sağıma soluma baktım tavuk mu var diye, son olarak da sarı sarı iki tane çubuk çıkmış ayak niyetine. şimdi bundan neden korkmayayım ben? uzaydan geldi deseler inanırım lan bu ne tipsiz şekilsiz hayvandır. kuşların hepsi de böyle ama tavuk daha bir manyak daha bir arsız daha bir yüzsüz. neyse ben bundan korktum diye gelip garip karşılıyorlar beni, kendileri parmak kadar fare olsun, minik örümcekler olsun, hamam böcekleri olsun, yılanlar olsun hepsinden korkarlar, sonra kuştan korkmak garip olur kendileri doğal ve normal olur.

  yılan dışındakiler insana saldırmayı geçtim korkup kaçarlar, nesinden korkulursa...

  ama tavuk öyle mi? kabarıp kabarıp insanın üstüne koştu muydu görürüm ben nasıl korkulduğunu, bunu yaşayan bilir arkadaş. en sevdiğim hayvan olan kedi civcivlere yakın temas kurdu diye tavuk kabarıp koşup kediyi delik deşik ediyor ve benim yaşım daha 1.5 civarı, nasıl korkmayayım ben bundan simdi? mümkün mü? kedi kanlar içinde yerde kalıyor, tavuk civcivleri kurtardım diye kabarıp geziyor ben de buna canlı canlı şahit oluyorum. sonra yaş 2 olduğunda babaannedeki horozla 100 metre finaline çıkıyorum horoz arkada ben önde. şu iki olayı anlatırken gözümde canlandılar birden ki yaşımdan utanmadan bir köşede kapanıp ağlayasım var.

  işte böyle... ben hiç bir hamamböceğinin yavrusuna yaklaşıldı diye insana saldırdığını görmedim, aynı şekilde bir farenin de insana saldırdığını görmedim hiç.

  git kargaya yaklaş iki artistik yap bakalım nasıl sikertiyor seni oracıkta. aha ağzımı da bozdurdu bu karaktersiz kuşlar. çıkın defolun gidin lan hayatımdan, uçmayın karşımda.

  sonuç olarak, ornitofobi dünyadaki en çaresiz korkulardan biridir, çünkü günün her saatinde kendisiyle yüzleşme riskiniz vardır.

  edit: 4 sene sonra gelen imla düzenlemesi.
36 entry daha
hesabın var mı? giriş yap