• otobus firmalaridir.

sistemin carklarindan birisi olan bu otobus firmalari ozellikle yogun donemlerde kardan baska hic bir seye odaklanmazlar. sofor dinlenmeden yolculuklara cikar, otobusun zaten iyi olmayan bakimlari zaman kaybedilmesin diye hic yapilmaz, ne soforde ne aracta standartlari yoktur.

ote yandan, otobus kazalari problem degil sadece belirtidir, sonuctur. cunku ulkemizde hemen hemen tum sektorlerde bu kokusmus duzen suregelmektedir. cogu zaman mis gibi yapilir. cok profesyonelmis gibi, isin geregini uyguluyormus gibi.

ogretmen ortalama alarak ders anlatir, ozel ilgiye ihtiyaci olani siklemez.
    doktor bir noktadan sonra baytardan hallice bakmaya baslar hastaya.
    muteahhit demirden calar betondan kisar.
    maden firmasi sahibi iscisini olume yollar ve acil durum eylem planlarini siklemez.
    2 ay askeri egitim alan cocuklar sanki hazirmis gibi sirtinda 50 kilo materyalle daga yollanir terorist tarafindan keklik gibi avlanir.
    muhasebeciler oyle raporlar hazirlar ki milyon tl ciro yapan sirketin kari 5.000 tl yi gecmez vergiden kacirir.
    zaten vergi de otoyol baraj vs diye yandaslara peskes cekilir.
    ...
    ..
    .

daha sayayim mi yoksa ulkece kokusmus oldugumuz ile ilgili daha fazla delile ihtiyaciniz var mi?
  • yandaki öküzün ayakları da olabilir. ayakkabı çıkarmayı geçtim, çıplak ayak nedir? başlık sahibinden saldırmasını rica edeceğim. hastane ve adli masraflar tarafımca karşılanacaktır.
  • geçenlerde de kamilkoç otobüsü biz onu sollarken şerit ihlali yapıp üzerimize kırdı.sonra korna morna topladı şeridine geçti. yanından geçerken şoföre baktım telefonuyla oynuyordu şerefsiz. ben foto moto çekemem böyle durumlarda sakarlığım tutar. bi de böyle dengesiz şoförlerin yanından geçerken tip tip bakma huyum var benim.tip tip bakmaktan da foto çekemem .sanki tip tip bakınca akıllanacak illa bi tip tip bakarım. bu tip tip bakmalarım sonucu gördüklerimi istatistiğe vuracak olursak saçma sapan araba kullananların çoğu ya telefonla konuşuyor ya da elindeki akıllı telefona bakıyor. ya da aşırı derecede amca oluyorlar. amcalarım çok üzgünüm ama maalesef bi amca sendromu var trafikte.
  • sebeplerinden birisi duran otobüsün içerisinde cep telefonunu kurcalayan şoför değildir.

edit: tk2154clearedfortakeoffrunway03r tesekkurler. ilk resim acilmamis bende. ilkinde hareket halinde goruntulenmis evet. hayvanliktir. net.
  • (bkz: otobüsler)

.
  • (bkz: insan).
    (bkz: hatalı sürücü).
  • tabii ki (bkz: fıtrat)
  • şöför olduktan sonra cahil olmak gerekiyor cahil hepsi , kitap okuyan kural nizam bilen bir tane otobüs şöförü gördünüzmü ?
hesabın var mı? giriş yap