• avea'nin gnctrkcllye rakip olarak cikarttigi hede. sahsen ikisiyle de isim olmaz ama patlican digerine oranla daha bir seviyesiz gibi geldi bana..
 • türkcell'in gençtürkcell'i can da
  bizimki patlıcan mı?

  evet patlıcan..

  pardon şöyle: patlican
 • nitelikli turk gruplarinin katilacagi bir turne duzenlemesinin yaninda yila ve yaza damgasini vuracak festivallerden masstival'i (bkz: masstival 2007) kapmis genclik markasi. ise bu icraatle baslamariyla nacizane takdiri haketmislerdir.
 • reklam panolarinda "gencsen gelicen bu konserde patlican" yazisini gormemle dumur ve dehset arasinda gidip gelmeme yol acmis olusum. site de bastan asagiya bu dille hazirlanmis. gencturkcell de senli benli konusuyo ama dilin ebesine saygili en azindan.
 • sitenin tümünde kullanılmış olan amiyane tarza istinaden adının "deeermişim.com" olarak değiştirilmesini önerdiğim portalimsi.
 • aslında gnctrkcll'e değil, turkcell-im benim'e rakip olması amacıyla yaratılmıştır, velhasıl e-kolay ile içerik ortaklığına gidilerek direkt işin kolayına kaçılmıştır. ayrıca bu entry'nin girildiği an itibariyle sadece patlican.com.tr'den girilebilmektedir, anlaşılan o ki patlican.com'u satın almak kadar basit bir hamle bile akıl edilememiştir. tebrik ediyoruz, belli ki çok emek verilmiş.
 • avea hat sahiplerin uye olmalari durumunda 1 temmuze degin her yone 100 mesaj hakki verecegini duyuran sey. (uye olduk henuz bi halt gelmedi gerci ama)

  sey'in acilimi soyle;

  nedir bu patlican>
  "patlican da neyin nesi?

  baktik genclik patladi patlicak
  beste yapani var, film cekeni var.
  gel bunlari goster diyen yok.
  goster de yurt capinda patlasin diyen hic yok.
  soyle bir platform yapalim da
  gencler iclerinden geldigi gibi patlasin istedik.
  fena mi ettik?
  duruma uysun diye de adina patlican dedik.
  e burayi da kendimize yapmadik heralde
  calip soylicen, muzigini yollican
  genclik secicek, listelerde patlican!
  videonu cekicen, filmini yollican
  milyonlar izlicek, patlican!
  yonetmen koltugunun krali olucan!
  hic bi seyi icine atmican
  icinden gelenleri burda patlatcan.
  sanma ki sadece com.tr'yiz, gencligin oldugu her yerdeyiz.
  konser dersen konser, surpriz hediye dersen, girla!
  anlican, patlican'in yolunu sen cizicen.
  nereye gidicene kendin karar vericen.

  bizde boyle genclik:
  sarkini calican yollayip patlican!
  filmini cekicen yollayip patlican!
  uzun lafin kisasi; gencsen giricen yurt capinda patlican!"

  okurken deli olmustum yazarken ayri deli oldum. heralde, secicek, yapcen, etcen, gitcen, gelcen... sokuverecen 2 gramlik beyinlerine o olacak.

  yarim saattir taahhut ettigi hediye her yone mesajlari da gondermedi, bi gondersin bir daha yuzune bakarsam patlican patlatsinlar icimde.
 • kullanılan dil konusunda yapılan şikayetlere "samimi bir dil oluşturulmaya çalışıldığından, gençlerin konuşma tarzını kullandıkları" şeklinde cevap vermeleriyle kınama potansiyelimi had safhaya ulaştırmış, şuursuz hareket.
 • avea'nın kimi alanlarda hala aria'nın izinden gittiğini gösteren ürün, site, şey.

  aria'nın alocum'u vardı, hatırlayan var mı?
  bir aria vardı, peki onu hatırlayan var mı?
 • masstivalde kafamızı patlatmış jingle ı olan turkcell'in gencturkcell'inin rakibi olmaya calışan ancak zayıf promosyon politikası (biz masstival'de beklerdik ki şöyle patlıcan kebap, patlıcan salatası, közde patlıcan fala dagatsınlar... ama hic bişi verildiini görmedik. insan bi kalem verir ne biliyim turkcell bi ara celobebek, antenli şapka falan veriodu. avea fakir galiba), itici slogan ve reklam jinle i ile antipati toplayan aveanın gençlik portali..
hesabın var mı? giriş yap