• en popüler olmuş şarkısı, crazy'dir.

"i'm crazy for trying/
    i'm crazy for crying/
    i'm crazy for lovin' you..."
    der o müthiş dokunaklı sesiyle.

hele bi'
    "i'm crazy, for believing that my love could hold you dediği bir yeri vardır ki, acısını paylaştırır.

nedense şarkılarını dinlerken aklıma amalia rodrigues gelir hep.

patsy cline'ın hayatı da şarkıları gibi geçmiştir.
    sevmemesi gereken hayırsız bir herifi sevmiştir.
    gitgide başarılı bir kariyer sürerken, özel hayatında mutluluğu bir türlü yakalayamamıştır.
    bunları nereden biliyorum?
    patsy abla'nın hayatını anlatan bir filmden.
    20yıl kadar önce türkiye'de kısa bir süre vizyona girmişti.
    adını bile hatırlamıyorum ama iyi bir filmdi ayrıca acayip etkileyici bir sonu vardı.
    bu arada filmde anlatılan ve benim bildiğim, patsy abla'nın öldüğü uçak kazasında uçağı kendi kullanmıyordu.
    hatta yanılmıyorsam bu uçak kazası bir turneye gidiş sırasındaydı ve uçakta ölenler arasında ünlü bir rock'n roll şarkıcısının (ki adını hatırlamak için yırtınıyorum ama nafile, yetiş willy!) da olduğu uçak kazasıdır.

biraz internet karıştırdıktan sonra:
    hayatını anlatan filmin ismi 1985 yapımı sweet dreams'dir.
    filmde patsy cline'ı jessica lange canlandırır, ayrıca ed harris baba da filmin diğer başrolündedir.
    yönetmeni ise karel reisz. ayrıca filmde ed harris'in kankalarından birini john goodman oynuyor.
    bu arada film de editin yapıldığı tarihlerde cnbc tire e'de oynuyor.

jessica lange bu filmdeki rolü ile o yılın oscar'ına aday olmuştur.

bu arada bir başka uçak kazasında ölen ünlü şarkıcı ise buddy holly, ancak kaza aynı kaza değilmiş.

çekilebilirsin willy.
  • gercek ismi virginia patterson hensley olup 1932 yilinda winchester'da (bkz: virginia) dogmustur.. 3 yasinda (bkz: oha) soyledigi sarkilarla komsularini eglendirmeye baslamisti bile.. 1957'de arthur godfrey'in yetenek yarismasinda soyledigi walkin after midnight ile isin ciddiyeti anlasildi ve 1958'de ilk albumunden sonra 60 ve 1962 yilinda ulusal odulu kazandi..
    1963'te tenessee'de gecirdigi ucak kazasinda yasamini yitirdikten sonra 1973 yilinda country music hall of fame olarak butun zamanlarin en iyi major solo vokallerinden biri olarak bir cizik daha atti..

2005 yili itibari ile 10.000.000 satmistir.. parasini kimbilir kimler yiyordur..
    http://www.patsycline.com/
  • c.r.a.z.y ile tanimis oldugum ve crazy sine hasta oldugum kadin.
  • 85 yapımı sweet dreams bu hanımefendinin biyografisidir,jessica langee oscar adaylığı getirmiştir.
  • ne zaman dinlesem kendimi yalnız hissetmemi sağlayan şarkıyı söyleyendir.
    (bkz: crazy)
  • ben kendisini her yaz kraliçe ilan ediyorum. american country imparatorluğunun kraliçesi.
    olabildiğince canlı bir güneş, güneşe yenik hafif bir esinti, beck's ve kraliçe cline.
  • bu ülkede pek bilinmeyen kadın sanatçı. kendisi çirkin, sesi bir o kadar da güzeldir. evet ayrıca anladık amk herkes crazy'i dinlemiş sevmiş. bir kere bu kadının 1962 tarihli she's got you diye bir şarkısı var ki dillere destan. crazy de crazy. çok üzüldüm bu kadın crazy'den ibaret değil ya. neyse.

she's got you

"i've got your picture, she's got you"
  • nashville’de adina bir muze olan hanimefendi. muzesi johnny cash museum’un ust katinda yer almakla birlikte, johnny cash’e 100 ziyaretci gidiyorsa kendisininkine 1 ziyaretci gitmekte gibi. oyle de yalniz birakilmis.
  • 666 park avenue isimli dizinin 2. bölümüne girişte çalan you belong to me ile keşfettiğim, sesi hem huzur hem de hüzün veren kadın.
  • nashville'de adına müze açılacak olan müzisyen.
hesabın var mı? giriş yap