26 entry daha
  • bugün yorgun yüzleri, gözlerinin altı torba torba, asık yüzleri ama heyecanlı gözleri ile göz göze gelip birbirimizi içten içe çok iyi anladığımız grup.

telepati neymiş, konuşmadan gözlerle nasıl anlaşılırmış bunu çok iyi anlayan grup.

iş yerinde patronunun,müdürünün, şefinin,ustabaşının, yandaş söylemlerine ve o zehirli dillerinden zerre etkilenmeyecek, iş yerindeki diğer insanları yıllardır uyuduğu uykusundan uyandırmaya başlayacak kişilerdir.

gerçekleri anlatacak, olayları halka indirgeyecek kişilerdir, o evinde yarışma izleyen kitleye gerçekleri anlatacak kişilerdi.

kısacası dostlar pazartesi günü işine gidecek olan direnişçi tanrılardan ateşi çalmış, halka dağıtmakta olan kişidir.
  • benim bu. uluslararası bir şirkette çalıştığım için ve bir yıl önceden planlanmış bir seyahat olduğu için taksim'i bırakıp gelmek zorunda kaldım hindistan'a. aklım hep türkiye'nin her köşesinde vicdansızlığa karşı uyanan vicdanlı insanlarla birlikte.

işe konsantre olamıyorum, devamlı sosyal medya üzerinden bir şeyler paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyorum. gelir gelmez ilk işim çeşitli ülkelerdeki çalışma arkadaşlarıma, durumun anlatılandan daha kötü olduğunu anlatan ve haberi yaymaları için yardım etmelerini rica eden bir e-posta yazmak oldu.

umarım bir işe yarar da şu vicdan azabından kurtulurum bir nebze. direnmeye devam türkiye, çalışanlar da sizinle beraber.
  • işte sosyal medyayı takip edip edip kafayı yiyecek olan direnişçidir aynı zamanda. birkaç saat önce beşiktaş'ta savaşıp dönmüş, şimdi ne yapıyorum ben diye kendini sorguluyordur. hele bir de iş arkadaşlarının umursamazlığını, habersizliğini, mutluluğunu görüp iyice sinirden kuduruyordur.
  • haram parayla evinde yatmadığını ekmek parası kazanmaya çalışan bir emekçi olduğunu gösterir. çalışmak zorunda olmayana acayip gelebilir elbette.

edit: ben de yelkenliyle açılmak isterdim şu an. evet.
  • "insanlar da uzatmasınlar gitsinler evlerine canım." denilen bir ortamdaysa yabancılaşma yaşayacağı kesindir.
  • iş yeri hemen gezi parkının yanında olan direnişçi için beklemek daha zordur. dışarıdan gelen protesto seslerini duyunca gözleri yaşarır. lakin bütün iş arkadaşlarının gözünde olan -mesai bitse de parka gitsek- bakışı paha biçilemez.
  • iş yerindeki akp'lilerle de uğraşan onurlu insandır. insanlığını kaybetmiş bunlar. ideolojiye din sömürüsüne o kadar boğulmuşlarki ne olduklarını hangi uyruğa sahip olduklarını unutmuşlar. allah yardımcıları olsun ne diyim.
  • daha servise bindiği gibi gözler üzerine çevrilmiştir. hafta sonu attığı tweetleri takip eden iş arkadaşlarından akp'li olanları günaydın dahi dememiştir kendisine. umurunda olur mu? olmaz tabi ki akşam işten çıkar çıkmaz soluğu direnişçi arkadaşlarının yanında alacaktır.
  • bugün (ve daha bir süre daha) mesai bitimini sabah 9'dan itibaren çekmeye başlamış olandır. ilk defa pazartesi sendromu çekmeyen, aksine çocuk gibi heyecan duyandır.

gezi parkı için sabahçılardan nöbeti mesai bitimi alacak olandır.
  • (bkz: #karapazartesi)

işe gitmek zorunluluğu bulunmasına karşın siyah giyerek hala eyleme destek olacak direnişçidir... ve iş çıkışı da alanlara inecektir bu direnişçi...
45 entry daha
hesabın var mı? giriş yap