• ingilizcede dişi (ve daha gösterişsiz) olanına peahen denen tavuskuşu hayvanının erkeğine verilen ad. dişisi ve erkeğiyle birlikte alayı kastedildiğinde peafowl denir.
  • yeni bir katy perry şarkısı. peacock, cock, cock, cock diyip duruyor. cock dedi, verecek.
  • ekşi sözlüğün ortalamasına göre "sıkıcı" filmdir çünkü ekşi sözlüğün ortalaması geldiğimiz noktada "sıradan, bayağı, ucuz, lümpen" ve aşağılık olan diğer her ne varsa ona indirgenmiş bir durumdadır. bunun sebep ve sonuçları çok başlıkta incelendi, yazıldı çizildi, bu sebeple fazla girmiyorum detaya. ancak elbette iron man, transformers, thor gibi filmlerin altına sayfalarca methiye düzülen bir platformda "peacock"ın sıkıcı bulunmasını normal karşılıyorum.

film mükemmel. başyapıt değil, bir memento değil, bir makinist değil, ama mükemmel. atmosferi ve izleyiciye empoze ettiği hisler açısından bakarsak - ki bence herhangi bir sanat eserine özellikle bu açılarından bakmalıyız - kusursuza yaklaşmış ve amacına ulaşmış gözüküyor.

cillian murphy için diyecek bir şey yok tabi ki, tek kişilik gösterisi gibi bir şey olmuş koca film, diğer tüm oyuncular figüran nitelğinde.
  • dayanamıyorum sözlerini yazacağım. hala çok absürd ve komik geliyor bu kadının ciddi ciddi "i wanna se your peacock cock cock" diye bir şarkı yapması. ahahah i wanna see your peacock diyor ya. *

hayatta sözlüğe katy perry şarkısı yazmak da varmış. funny or die gibi kinayeli yazdım farzet sen onu. *

i wanna see your peacock, cock, cock
    your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock
    your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock

verse 1
    word on the street, you got somethin' to show me, ee
    magical, colorful, mr. mystery, ee
    i'm intrigued, for a peek, heard it's fascinating

come on, baby, let me see
    what you're hidin' underneath

words up your sleeve
    such a tease
    wanna see the show, oh
    in 3d, a movie
    heard it's beautiful, oh
    be the judge
    and my girls gonna take a bow, oh

pre-chorus
    i want the jaw droppin', eye poppin', head turnin', body shockin'
    (uh, uh, oh, uh, uh, uh, oh)
    i want my heart throbbin', ground shakin', show stoppin', amazing

chorus
    are you brave enough to let me see your peacock?
    don't be a chicken boy, stop acting like a biatch
    i'ma peace out if you don't give me the pay off
    come on baby let me see
    what you're hidin' underneath
    what you're waiting for? it's time for you to show it off
    don't be a shy kinda guy i'll bet it's beautiful
    come on baby let me see
    whatchu hidin' underneath

your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock
    your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock

verse 2
    skip the talk, heard it all, time to walk the walk
    brake me off, if you bad, show me who's the boss
    need some goose, if you lose, come on take a shot

pre-chorus
    i want the jaw droppin', eye poppin', head turnin', body shockin'
    i want my heart throbbin', ground shakin', show stoppin', amazing

chorus
    come on baby let me see
    what you're waiting for, it's time for you to show it off
    come on baby let me see

your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock

oh my god no exaggeration
    boy all this time was worth the waiting
    i just shed a tear
    i am so unprepared
    you've got the finest architecture
    end of the rainbow lookin' treasure
    such a sight to see
    and it's all for me

chorus
    come on baby let me see
    what you're waiting for, it's time for you to show it off
    come on baby let me see

your peacock, cock
    your peacock, cock, cock
    your peacock

come on, baby, let me see
    what you're hiding underneath!
  • rüyamda uyuşturucu bulmak için eğitilmiş k-9 polis tavuğunun adıydı bu. çok oldu bu rüyayı göreli ama absürd ötesi olduğu için kafadan salladığım düşünülür gerekçesiyle bi türlü sözlüğe giremedim çok istediğim halde. sol frame'de peacocks başlığını görünce "bu bi işarettir lan" dedim... ya herro ya merro.

rüyamda peacock, biçerdöğere takılıp öldüğü için polislerden biri cebinden bi cıgaralık çıkarıp "peacock öldü ama şovtaaym" deyivermiş, cıgaralığını yakarken, artık tavuk öldüğü için diğer bütün polisler de ceplerinden cıgaralıklar çıkarıp yakmışlardı. ben de bağırıyordum, "lan tavuk öldü ama siz polissiniz halaaaaa" diye...

siz hiç kahkaha atarak uyandınız mı*
  • katy perry'nin "aaa çok ayıp" şarkısı. lakin ben büyük bir yüzsüzlükle çok seviyorum, etrafta sürekli "come on baby let me see / what you're hidin' underneath" diyerek dolaşıyorum.
  • call me maybe nin chatroulette versiyonunu yapan dayının* yine chatroulette kullanarak bu şarkıya yaptığı bir klibi var ki bence seyredilmeli, yoksa şarkıdanda filminden de haberim yok. klip seyredilmeli, call me maybe den sonra ikinci anti depresanım oldu.

buyrun afiyetle: https://www.youtube.com/…cr0u47fi&feature=endscreen
  • --- spoiler ---

film sadece gizem. gerilim namina tek bir sey yok, bu manada bayik fakat cidden turlu sekillerde islenmis ve islenebilecek bir konuyu "enteresan" bir bicimde sunuyor seyirciye ve hem uzuyor, hem de sasirtiyor.

bu arada , basrol oyuncusu cillian murphy'yi kadin kiliginda hem tip hem de rol itibariyle tanimak gercekten imkansiz, ellen page olgunlasmis, susan sarandon'in ise cok agirligi oldugunu soyleyemecegim filmde.

film aslinda her ne kadar olabildigince yavas ilerleyip, cok fazla vurucu ve etkili diyalog barindirmasa da, sikici degil ve sonu itibariyle sasirtici. bu duraganlikta bir filmde coktan uyunabilirdi halbuki.

--- spoiler ---

kisacasi seyredilebilir ama "mutlaka" degil.
  • son günlerde radyolarda sürekli çalan katy perry şarkısı.

la ne deyü bu kadın big cock mı görmek istiyormuş falan ne ayak dediydim sonradan peacock görmek istediğini öğrendim.

ama sonuç itibariyle ablamız cock cock diye yanıyormuş, yazık ya.
  • enteresan bir film. arızalı karakterleri ve arızalı filmleri seven biri olarak ben bayıldım. başrolü oynayan insan (cillian murphy) aşmış yarmış almış götürmüş.

linkini de vereyim de puanını artırmaya çalışalım: http://www.imdb.com/title/tt1188113/

--- spoiler ---

baş kadın rol oynayan kişisini sözlükte portman'a benzetmişler. emma daha çok benziyordu natalie'ye. valla billa.

--- spoiler ---

yalnız sonunda "bu bıdı bıdı kurgudur, gerçekle benzeşiyosa tesadüften ibarettir" ibaresini görünce işkillendim. gerçek geldi bir an bana.
hesabın var mı? giriş yap