• nigel warburton'ın podcast serisi. şuradan dinleyebilirsiniz.
 • nigel warburton'ın felsefenin kısa tarihi kitabını okuyup sevmişseniz muhtemelen beğeneceğiz podcast.

  kitapta kısa kısa anlatılan felsefi akımlar ve biraz daha fazlası ile ilgili, konunun uzmanlarıyla yapılmış -yine kısa- röportajları içeriyor.

  ingilizceyi geliştirmek için de güzel yöntem.

  naycıl resmen dünyaya felsefeyi özümsetmek, sevdirmek için gelmiş bir güzel adamsın.*

  güncel içerik için tık...
 • programı ilk dinlediğimde amatör podcaster sandığım adamın çağının tüm entelektüelleri ile program yapmasına uzun bir süre anlam veremedim. programa çıkanlar bir yana adamın sorduğu sorular, programı idare edişi beni çok şaşırmıştı. onun bir kitabını okurken ancak farkına varabildim. meğerse adam devrin en popüler filozoflarindan biriymiş.
 • https://philosophybites.com/…ory-of-philosophy.html

  son bölümde son soru şaşırttı:

  - kitap dünyada başarılı bir satış yaptı ama bunlardan özellike bir tanesi ön plana çıkıyor, türkiye... nedeni ne olabilir?

  + böyle birşey olabilir mi ya?
 • david edmonds ve nigel warburton'ın beraber sunmakta olduğu felsefi podcast serisi. çağımız filozoflarlarıyla yapılan 20-25 dakikalık kısa ropörtajlardan oluşur, her bölümde farklı bir konuyu ele alır.

  felsefedeki anlaşılması güç kavramları gündelik hayata indirmek ve derin bilgi birikimi olmayan kişiler için de felsefeyi erişilebilir kılmak konusunda iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum.

  keza, bu podcast'i dinlerken her yöreden, çeşit çeşit ingiliz aksanı da duyarsınız. sempatisi olanlar için 10/10 podcast serisidir, pek hoştur.*
hesabın var mı? giriş yap