• kızsanız kesinlikle üç abazan erkekle strip poker oynamamaktır, erkekseniz yine üç abazan erkekle strip poker oynamamaktır.
 • en buyuk numarasi manyel vermemektir. (bkz: manyel vermek)
 • şansa ihtiyacınız olduğundan dolayı bir adet şans meleği edinilmeli ve poker masasının yakın bir köşesine yerleştirmelidir. oyun sırasında düşen performansa bağlı olarak bu şans meleğinin duruş noktaları değiştirilmelidir. odanın değişik açılarına turlar düzenleyen bu şans meleğinin aslında işlevini yerine getiremediği gözlemlenirse ve dakikaların ilerlemesiyle beraber kumar masasında oluşmuş fakirlik katsayınızda artış söz konusu olup, bir "kaybeden" liğe doğru yol almışsanız paniğe gerek yoktur, zaman zaman bu meleklerde ters etkileşimler olabilir. hal böyleyken, hala cepleri boşalmış "kaybeden"imize aşık aşık bakarak, açı değiştirerek enerji yollamaya çalışan, direnen bir "sözde" şans meleğinin varlığı söz konusuysa, dibe vurmaya mahal vermeden şans meleği kola takılıp oyun masası terkedilmelidir. zira belli ki kumarda "kaybeden"imiz aşkta çoktan kazanmıştır, dengeleri bozmaya hiç gerek yoktur.
 • iskambil kağıtlarını tasvir etmek için kullanılan hoş bir deyiş..

  - hocam bana bi deste poker oyununun inceliklerinden versene..
  - buyur paşam..
 • oyun karşıda ki insana göre oynanır. tavla da ki ihtimal küçültme taktiği düzeneğin yardımcı katsayısı olarak çizelgede yerini alır. bu andan sonra oynadığın insanların kalitesine göre oyuna hükmedersin. asla orta da para yoksa oynamamalısın; en kötü anteramandır-shape'ini yolar ve seni yorar. küçük kağıt tutulan kağıt olmalı, büyük gelme ihtimali matematiğin akrabasıdır; yaşam matematiği kaldırmaz-oyun değildir, sürekliliktir: hayattır. dostlarına karşı oynamışsan ve kazanmışsan-parayı dostlarınla birlikte harca, blöf oyundan sonra başlar genelde; onun için iyi bir oyuncudan çok iyi bir arkadaş olmaya bak-aksi halde her zaman kaybeden sen olursun. silah taşıma olasılığı olan insanlara karşı oynama. geçimini bu yoldan sağlayan insanlara karşı oyna fakat; açarın yoksa, nasıl olsa geir deyip oyun açma, konulan saate itiraz etme, kaybetmekten korkma-kazandıkça heycanlanma. mekan sahibine karşı oyna fakat kağıtlar mekan bağlantısız olsun, mekan sahibi oyun dışındansa ve süpüren sensen, kazandığın paranın %10'unu sana hizmet eden en kidemsiz adama bağışla-kazandığın para kolunda ki saatten palıysa ertesi gün oyuna oturma. "gelirim" sözcüğünü unut; canlı para ile oyna, yoksa tetikte olma yüzden düşer ve kibir korkuyu ezer. açık oyunu ilk döndüğünde kuralların üzerinden bir kere daha geç-kağıt kırma pası yapıp potu yükseltme-bu çok batıl inanç devresidir-soğukkanlı ve yakışıklı ol-oyunu kazanamasanda, başka şeyler kazana bilirsin. derin ol ve desteye hiç bir zaman "ver gelsin" uygulama-bu seni şaşkın gösterir-düşünmeyeceksen asla "rölans" deme. 45 derece üstü içkiyle ilk üç saat raks etme-oyuna sürmeyeceksen bile parayı göster; en büyük manüplasyondur. tanrıya inanma, kendine inan ve kaybetsen bile oyundan aldığın heyecanın maddi kıyaslamasının yetersiz<olacağı gerçeğini boğazına kenetle-bazen yaşam boştur.
 • sadece en iyi ellere girmek; girdiği elleri de agresif ama mantıklı oynamak.
 • masada kimlerin poker oyununun inceliklerini bilip bilmedigini tahmin etmektir
 • (bkz: rounders)
 • masada mutlaka bir şişe jack daniels bulundurma gerekliliği..
 • belli basli her texas hold em oyuncusunun bilmesi gereken kurallardir. benim acimdan bu kurallarlin bazilari soyledir..

  straight icin oyuna flop'tan sonra devam etmek cok buyuk risktir, buyuk oyuncular bu riski almaz.
  7-2 gelebilecek en kotu eldir
  flush umuduyla oyuna girilmez
  k-j, k-10, q-10, j-10 gibi eller iyi gorunse de buyuk arttiran oyuncu varsa girilmemelidir, zira arttiran kisi blof yapmiyorsa elinde en kotu ihtimalle bu ele yakin bir sey vardir ve riske degmez.
  kafada daima ortadaki kagitlardan ne gibi alternatif eller olabilecegi dusunulmeli ve diger oyuncularin elleri tahmin edilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap