• ankaranın şehre yaklaşık 90 km mesafede bir ilçesi. topcu ve fuze sınıf okulu buradadır.
 • yunanlilarin ankara'ya gelmelerinin onlendigi, turkiye'nin 100 buyuk sehrinden biri. sinirlarinin icinde kral midas'in mezarinin oldugu, turkiye'nin en buyuk tahil uretim merkezi, turkiye icin uygulanacak bir uygulamanin ilk olarak burda denendigi, denek, metropolit, giriste nufusunun 80000 oldugunu gosteren şehir.
 • "we want to be a city" sloganı ile ve şehrin simgesi olan "kanguru"su ile meşhur olmuş bir şehir. aslında komik bir yer.

  iki adet şehitlik vardır. birisi müze şeklide düzenlenmiş, bayram günlerinde yöre halkı tarafındna tırmanılan 600 küsür adet merdiven, diğeri ise sevenlerin, okulu kıranların gittiği, buluşma yeri olan şehitlik... ikincisi favori mekanımdı.

  polatlı'ya yolunuz düşerse: gordion'u görünüz, ramazan usta'da şiş yiyiniz, gül kuru yemişten iğde ve çekirdek alınız, edebiyat öğretmeni ismet gözpınar'ın elini öpünüz.
 • 25 aralik 2002 fatih ekspresi 23 30 seferimizin son durağı olmuş. ilgili trenin 8 saatte ankaradan gidebildiği, ankaranın ilçesi.

  (bkz: fatih ekspresi) (bkz: tcdd) (bkz: rezalet)

  (bkz: polatlı öz anıt turizm)
 • red kit birahanesinin oldugu yer. bura polatli genclerinin soguk havalarda sehitlik, namik kemal ve sahin tepesi gibi acık alanlarin alternatifi olarak kullanilir.
 • istanbul-ankara, izmir-ankara gibi yolculukların sonuna yaklaşıldığını işaret eden yer.
 • en büyük özelliği, sabahleyin erken saatte ankaradan yola çıkanları, tam ışıklarda yakalayıp sattıkları simit olan mekan.
  kırmızıda durdunuz mu bir anda etrafınızı bir yığınsimitci cocuk sarar, eh sabah sabah almadan olmaz.
  bunların ege yöresinde, afyon civarında olanları da gişelerde pişmaniye satarlar ki, o apayrı bir güzelliktir
 • merkezdeki yerli esnafin tum gecimini topcu ve fuze okulu askerlerinden sagladigi mekan. baysal turizm ile ankaradan her yarim saatte bir ulasim vardir. kisin alabildigine ayaz vardir. her bir kosesinde baysal dukkani bulmak mumkundur.
 • hayatimin ilk 18 yilini gecirdigim, halen bircok arkadasimin yasadigi, lakin memur olup zorunlu ikamet etmedikten ya da tarla tapan sahibi yerlilerinden olmadiktan sonra neden yasanmak isteyecegini bir türlü anlayamadigim ankara ilcesi.
  yaklasik 20 senedir il olma istegi ile yanip tutusmakta lakin bir türlü olamamaktadir.
  zamaninda atatürk'ün ziyaret ettigi tarihi binasi olan ilkokulumu (atatürk ilkokulu) yikip yerine beton yigini bisey dikmisler, bununla da kalmayip sehrin göbegindeki bahcesinden cocuk civiltilari yükselen, bir zamanlar futbol basketbol oynadigimiz ortaokulumu (cumhuriyet ortaokulu) ögretmenevi, bahcesini de otopark yapmislar, iyice yasanmaz olmus...

  (bkz: anilarim canlandi)
hesabın var mı? giriş yap