• raism grubunun aesthetic terrorism albumunde yer alan bir şarkısı.sözleri şöyledir;

  we are here to ruin your mood
  to speak the things that you don`t dare
  to tell the truths that you're afraid
  and paint your clean cut faces red.
  non p.c.
  no more lies
  non p.c.
  no more shit
  pentagrams and swastikas
  communists and anarchists
  white, black, yellow, red
  zionists, homosexuals.
  mr. nice guys everywhere
  peace and love for everyone
  can't you see this can't be done
  (because) violence is in your blood.
 • bill maher ne olursa olsun, durumu abartip, ortami tahrik etmeye calisir, seyirciler alkislayip dururlar, misafirler ise dumur olurlar. genelde misafirlerin ucu falan celebrity statusundedir, bir tur standard amerikan halkini temsil ederler, tvde gordukleri herseyi papagan gibi siralayi verirler, bir kisi de ya politikaci yada o gun konusulan konu hakkinda uzmandir. bu tekil elemanin gorevi bill maher tarafindan agzina laf tikilmaktir. celebritylerden bir tanesi gencliginde cicek cocuk ise bu zati korumaya calisir, ve politically correct davranir.
 • birkaç örnek vermek gerekirse;

  - ey kaplumbağalar! evet sizlere sesleniyorum.sizler yavaşsınız ve bu yavaşlığınız aylığı milyaraları bulan bir terbiyeciyle bile geçiştirilecek türden değil! üstelik hayvansınız da! (bütün kaplumbağalar gururlarından yarın kendilerini boğaz köprüsünden bırakırlar artık, yok yarın olmaz herhalde bir ay sonra, yoksa bir yıl mı?)

  - ey tarantino filmleri ! hepiniz çok maskülensiniz.en büyük numaranız bu, bütün erkekler içinde her meşrepten erkek protitipin olduğu filmleri seyretmeye bayılıyor.bir kaybeden ve onu düdükleyen bir profosyonel.hisse senetleri biraz tavan yapınca elinden çıkaran bir amatörü ağına düşüren bir kurt, veya.. kadınlar da seviyorlar bu filmleri çünkü erkek olma halleri ilgilerini çekiyor.ve hiçbir ilginçliğiniz yok, üzülmeyerek söylüyorum. (şahsen ben örneğe katılmam, çok hayırlı işler yapmıştır tarantino, örnek vurucu olsun diye incorrect nidalarda yelken açıyor konuşmacı, aldırmayınız.)
 • bütün mel brooks filmleri.

  (bkz: mel brooks)
 • jeremy clarkson denen adamı özetleyen iki kelime.

  kendisini bu yüzden seviyoruz zaten.
 • hangi siyasete gore yanlis kabul edilmesi gerektigi muallakta olan ifade (aslinda degil). yani sair burada demek istiyor ki, bahsi gecen siyaseten ifade genel gecer ya da sabit degildir. iliskili olarak yanlis kabul edilmesi gereken bir siyaset muhakkak vardir fakat bu onun her zaman yanlis oldugu anlamina gelmeyebilir. ornegin zizek siyaseten kulli yanlis bir adamdir. fakat kendisi dogrudur. siyaseten yanlis oldugu yanlistir. bu da benim naciz fikrimdir.
 • (bkz: south park)
 • türkçe karşılığı "ayıp"tır kanımca.
 • politically incorrect olabilmek için asgari politically correct ortamın olması şarttır. siyaseten doğruculuk da asgari bir eşitliğin varlığını gerektirir. siyahın beyazla, kadının erkekle, kürdün türkle eşdeğer sayıldığı asgari bir eşitlik algısının kurulamadığı yerde siyaseten yanlışçı olamazsınız.

  böyle bir ortamda ilk kategorinin ikinci kategoriye karşı "aşağılığı" halihazırda a prioridir zaten. dolayısıyla sizin "ne kozmopoliti amına koyayım, ortalık kürt kaynıyor soktuğumun şehrinde" (bkz: #40225309) demeniz politically incorrect değil, faşist ve gerizekalı bir tutum olabilir olsa olsa.
hesabın var mı? giriş yap