• günlük yaşantısında aylık akbil kullanan, haftada minimum 15 defa metrobüse binen bir fakir olarak bugün bir tanesini yarım saatliğine de olsa kullanma şansına sahip olduğum araba. nasıl olduğunu çok kurcalamamak lazım, hani bazen hiç ummadığınız bir günde her şey inanılmaz iyi gider ya işte öyle bir şey oldu ve ben kendimi bir adet porsche'nin direksiyonunda buldum.

araba sonuçta bildiğiniz araba. frene basınca duruyor, sinyal verince ışığı yanıyor, direksiyonu çevirince dönüyor falan. ta ki gaza basana kadar. hasbelkader "du bakeyim noluyomuş amk" diyerek gaza sonuna kadar basma gafletinde bulunursanız o bildiğiniz araba gidiyor ve bambaşka bir şeyler oluyor. hani 13 yaşındaki çocuk diyor ya "motorun yaptığı dalga köpürtmesi" diye ve biz de taşak geçiyoruz falan. beyler üzülerek söylüyorum ki bebe haklıymış. gazı yiyen motorun vitesi anında 5'ten 2'ye düşürmesiyle ortaya çıkan gürültü ve akabinde sırttan iten inanılmaz bir güç... anlayamayız...

ben, ki hayatında hiçbir arabanın * motoruna, beygirine, cc'sine dikkat etmeyen, sıradan bir ehliyet sahibi olarak, bindiğim araçtan tam bir fast & furious dublörü olarak indim.

bir de bahsetmeden geçemeyeceğim, istanbul çok anasının amı bir şehir. ben böyle hayatımın araç sürme tecrübesini yaşarken dibime nereden geldiyse bir lamborghini geldi. biraz yanaşıp çeşitli direksiyon oyunları yaparak sanırsam beni yarışa davet etti. fakat içimdeki memur ruhu duruma hakim olarak sakince sağa çekip delikanlıya yol verdi. yani olayın sıradan bir günden çıkıp need 4 speed senaryosuna dönmesine mi şaşırırsın, yoksa tam "porsche sürdüm ben. ağır görmemişim hülooğğ" diye sevinirken bir anda ortaya bir lamborghini'nin çıkıp "yaklaşma toz olursun geçme pişman olursun" diyerek havanı almasına mı şaşırırsın bilemedim.
  • ötv zammından sonra almaktan vazgeçtim. fiat doblo'ya yöneldim.
  • bir alman araba markasi. por$ diye okuyanlara hor$ denir..
  • vosvosun on ve arkadan gerdirilmis halini dusunun...
    dusunun dusunun , zorlayinca oluyo
  • lisedeyken okulun önünde bekleyen serserilerden birini geçenlerde bu arabanın içinde gördüm. şoförüdür dedim ama değil sanırım.

o, okulun önünde bekleyerek bu arabaya sahip olduysa biz boşuna okulun içinde beklemişiz bunca yıl.
  • ötv zammından sonra almaktan vazgeçtim. fiat bis'e yöneldim. ondan da vazgeçip bulaşık makinesine yöneleceğim.
  • hayatimin reklamini yapmis markadir. bir dergi (hatirlamiyorum adini) sayfasinin ortasinda kocaman bir porsche resmi ve altinda da sadece su yazi vardi :
    " o bilge arabasini neden satti ?"
  • 10 yıl önce girdiğim bir iddiaya göre 9 ay 25 gün sonra almam gereken araba. ancak nasıl alacağım konusunda hala çok net bir planım yok.
  • hafta icinde sadece turkiye'de ya$anabilen olaylara girebilecek bir olay ya$ayan firma..

her markanin olur böyle memlekette hastaları.. vespa motosikletinde vardir, porsche'nin de.
    porsche club, 24 mart cumartesi icin istanbul park pistinde bir hiz günü dü$ünmü$.. porsche kullananlar gelsin, bol bol hiz yapsin tarzi bi$i.
    porsche sahiplerine davetiye ile birlikte bir ceza makbuzu gider.. hız günü oldugu icin ceza makbuzunda özetle 280 km hızla giderken yakalandınız tarzı bir yazi..
    bundan sonra olay karı$ır, ceza makbuzunu gercek zanneden porsche sahipleri birer birer porsche'yi arar. i$in kötü tarafi porsche'den kendilerine bir cevap verilemez. kimisi de ceza makbuzunu alıp karakola gider, burada evrakta sahtecilikten gözaltına alınmalar ya$anır, ortalık kari$ir.

cumartesi günü porsche hiz günü yapildi istanbul park'ta. bundan sonra böyle bir davetiye gelir mi insanlara? nah gelir.
  • artık firmanın da canına tak demiş olacak ki, kendi resmi youtube kanalından isimlerinin nasıl telaffuz edilmesi gerektiğine dair aydınlatıcı bir video yayınlamışlar;

https://www.youtube.com/watch?v=im2eyugdmfy

--- spoiler ---

paor|şö
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap