• bilgisayarin icini disini iyi bilen sisteminden tam verim almak icin surekli ugrasip duran kullanici tipi. bunlar ya zaman icinde iyice bilgisayara sarip coder filan olur ya da bilgisayar kullaniminda basarili olmayi gerektiren bir isle mesgul olurlar.
 • (bkz: power word)
 • bu tip adamların bilgisayarlarının kasası hep açık olur, bilgisayarın bağırsakları dışarıdadır.
 • got cebinde yildiz tornavida tasimak basligi altinda incelenen insanlar...
 • microsoft jargonunda ele alınırsa, ismi kadar karizmatik olmayan kullanıcı tipidir. ancak bilgisayardan pek anlamayan küçük kardeşleri kandırmak için idealdir :

  abi : - bak seni power user yapıyorum kıymetini bil

  kardeş: - vay abim benim be sen de olmasan... şimdi istediğim her şeyi yapabilirim dimi??

  abi : - tabii, istersen oyun bile yüklersin artık (kıs kıs) , ama yine de bana sormadan yükleme e mi?

  kardeş: - peki abi.
 • bilgisayarda tanımlı hesaplar üzerinde değiştirme yetkisine ve kaynak paylaştırma yetkisine sahip grup hesabıdır. gerek olmadıkça kullanıcıların üye yapılmaması gereken gruptur aksi bir durumda başınızın agrıması çok normal bir durumdur kendi geleceginiz için öyle ite kopuga böyle bir hak vermeyin
  sakın !
 • seneler once bilge adam'da network ve sistem egitimi almis bir tanidigimin "abi power user bilgisayarin guc ayarlarini degistirebilen user degil mi o?" sanrisiyla bildigi. iste boyle adamlar, certexam batch'leri ile nice enterprise admin unvanlarina kavustular..
 • torrent sitelerinde normal bir user'dan daha fazla yetkiye sahip user hesabıdır. power titrini alabilmek için siteler kendilerine göre kriterler belirleyip buna göre kullanıcıyı bu statüye geçirir. genelde 50 gb + upload yapmak ve 60 günden uzun süre siteyi aktif ziyaret etmek gibi siteye bağlılığınızı gösterdiğinizde power olabilirsiniz. hele de bonus sistemi ile upload satın alabiliyorsanız hiç upload etmeden de sadece 10 torrenti istemcide* ** seed modunda tutarsanız bonus biriktirip upload ile takas ederek power user olabilirsiniz.

  power user olmanın ne gibi bir avantajı vardır derseniz; pek de büyük bir şey vadetmez aslında, talep* kısmını kullanmanıza izin verebilir. davetiye* verebilir, uzun süre girmediğiniz hesabınızı silmek veya yerine koruyabilir. tabi bunlara ve belki daha fazlasına 2 ay bekleyip uğraşmak yerine 5-10 dollar$ ateşleyerek de sahip olabilirsiniz.*
 • bilgisayar kurdu gibi bir şey. ben de dahil bu tür kullanıcılar için insanların öğrenebilmek uğruna online derslerine servet döktüğü herhangi bir yazılımı öğrenmek için kurcalaması yeterlidir. tüm yazılımların sahip olduğu o ortak dile ve arayüze hakimdir.
hesabın var mı? giriş yap