• primobolan depot:(methanolone enathate depot) schering firması ve onun patentiyle çeşitli ülkelerde üretilmektedir. genelde 100mg/cc lik ampuller halindedir. builacın anabol metobolizmaya bağlı ekisi, hormonal androjen etkisinden daha fazladır. yan etki riski ise, diğer ilaçlara nazaran daha azdır. ani bir kuvvet ve hacim artışı görülmez. fakat uzun bir zaman biriminde oldukça kaliteli bir kas yapımına yardımcı olduğundan, sporcular tarafından en çok kullanılan ilaçlardan biridir. kadınlar için de diğer ilaçlara nazaran, daha az zararlı doping ilacıdır. çünkü diğer doping ilaçlarına reaksiyon göstermekte olan kadın vücudu ve hassas vagina epiteliumu üzerinde zararlı bir etki göstermemektedir. buda kadınlarda östrojen ve aybaşı halini etkilemeden kuvvet ve gelişme sağlamaktadır. özellikle, doping kullanma arzusunu yenemiyen, çaylak tabir edilen yeni başlıyan ve kadınlara uzmanların biraz daha toleransla önerebileceği bir ilaçtır.

  normal dozu haftada 200 mg dır. kadınlar için ise bu miktarın yarısı olan 100 mg kafi görülmektedir. ilk kullanımlarda su depolanması meydana gelir. bu yüzden özellikle yeni küre başlayanlar, 8 haftada 6-7 kilo alabilmektedir. bırakıldıktan sonra ise diğer ilaçlarda olduğu gibi ani kilo düşüşü yaşanmaz.

  deca-drabolin'den daha az etkilidir. fakat her türlü steroid ile kolayca kombine edilebilmektedir. hemen hacim almak isteyen ilerlemiş sporcular, primobolan'ı 250 mg sustanon ve dianabol ile birlikte kombine etmektedirler. sabırlı olanlar ve yan etkilerlerden çekinenler, haftada 200 mg primabolan ve haftada 200-400 mg deca-drabolin ile de karışık kürler yapmaktadırlar. fakat, yabancı ülkelerde, doping kullanımını düzenliyen uzmanların görüşüne göre, özellikle vücut geliştirme sporu yapanalar için en iyi neticenin winstrol-depot ile kombine edilerek kullanılmasından elde edildiğidir.

  alışılagelmiş haftalık 200-400 mg küründen başka, bazıları hergün 100 mg alarak çok büyük dozlara çıkmaktadır. bu miktar çok ürkütücü ve zararkı bir düzeydir.

  schering ilaç firmasının kitap ve tanıtıcı kataloglarında; ilaç, anabolizan ve protein sentezini uyarıcı olarak tarif edilmektedir. takattan düşürücü hastalıklarda, umumi zaafiyet durumlarında ve kronik karaciğer hastalıklarında kullanıldığı açıklanmaktadır. bu hastalıklar için kullanılma miktarı ise her iki haftada bir 1 ampüldür. hastalara her 14 günde bir yapılan 100mg primabolan iğnesinden sonra elde, elde edilen azot retansyonu, ortalama olarak günde 3-4 mg olmuştur. bu alınan besinler arttırılmaksızın, organizma tarafından, günde 22g. proteinin fazladan alıkonulduğunu göstermektedir. buda kas kitlesinin gelişmesi demektir.

  bütün az zararlı etkilerine rağmen, erkeklerde prostatı etkilemekte ve genede su tutma v.s gibi yan etkiler görülmektedir. hastalıklarda kullanma miktarına bakılırsa , kullanan sporcuların normal dozu kat kat aştıkları anlaşılacaktır. yarışma öncesi ise sporcular su tutması ve testler bakımından tablet olanları tercih etmektedirler.(ö.baysaling/doping/s.139-140)

  bu ilaç gerçekdende anabolizan ilaçların en az zararlı olanıdır. doping kullanmayı kafaya koyduysanız bu ilaç kullanılabilir, tabiki zararlıdır fakat diğer doping ilaçlarına nazaran zararı azdır. illede doping ihtiyacınız varsa bu ilaç ın dışına çıkmayın. haftada 100-200mg mı geçmeyin, gelişmek için sabırlı olun 12 haftanın üzerine de çıkmayın! etkisi ikinci aydan sonra azalmaya başlar! 3 ay yapılan kürden fazlası zaten hiçbir doping kürü için uygun deyildir. her ilaçta olduğu gibi vücudunuza dinlenme payı bırakın! primabolan kas yıkımını engellediği için kür esnasında sıkı diet yapmanızı tavsiye ederim, primabolan ile 2-3 aylık yapılan kürde sabırlı olarak uyguladığınız diet vücudunuzda harikalar yaratır!

  ama yine de dikkat !
  (bkz: bob/7)
 • kendimi kobay olarak kullanarak elde ettiğim sonucu paylaşmak istiyorum:

  aralıklarla, yaklaşık 2 yıldır vücut geliştirme yapıyorum. ilk defa bilinçli bir şekilde steroid kullandım. 6 ay spordan uzak kalan vücudu hızlı bir şekilde toparlamak amacındaydım. 6 hafta boyunca haftada 1 ampul kullandım. protein alımını kg başına 2 gramda tuttum. ilk haftayı istasyon çalışması şeklinde geçirdim. sonraki haftalar ise küçük bölgelerde 3 hareket ve 4 set, büyük bölgeler için ise 4 hareket 4 set şeklinde devam ettim.

  -kilo artışı: 4 kg kadar. eski kiloma ulaşamadım ama spor yapmadığım dönem yağ oranım da azaldığından sonuç normal.
  -güç artışı : bıraktığım kilonun %50'si kadar ağırlıkla başladım ve 6 hafta sonunda %90'a ulaştım.
  -libido: tavan. sabahları buzlu su döküyorum indirebilmek için. primobolan dht cinsi bir stereoid olduğundan libidoya bir etkisi olmaması beklenir. belki artış spor yüzündendir.
  -saç dökülmesi: en ufak belirti yok. ailede saçı dökülen yok zaten. fırça gibi herkesin.
  -kıllanma: belirti yok.
  -karaciğer: açıp bakmadım ama sağlam gibi.
  -prostat: bir sorun yok.

  tüm bunların sonucunda söyleyebilirim ki, gerçekten işe yarıyor. daha önce de sporu bırakıp tekrar başlamıştım ve 3 ayda ancak toparlanabilmiştim. primobolan ile bu süre yarıya indi. ama biraz akıllıysanız bence steroid kullanmayın. prostat ve karaciğer ömrünüz boyunca size lazım. ben o kadar uzun yaşamayı planlamıyorum.
 • vucudun alabilecegi protein seviyesinden sonra disari atilacak protein'i depolayarak protein sentezini arttiran (ayni sekilde karaciger'i de yoran) schering markasi altinda turkiye'de uretilerek her eczanede 8tl karsiliginda bulabileceginiz piyasadaki tek yasal steroid.

  kullaniminda guc ve kutle arttirimi saglasada, genel anlamda su tutma ve yaglandirma yaptigi icin kisa vadede cok bir etkisi yok denilebilir.

  testosterone ve de benzeri icerikli ne oldugu belirsiz steroidlerle karsilastirildiginda oldukca masum gorunsede, yinede akli selim insanlar tarafindan kullanilmamasi gerekli diye dusunuyorum.
 • steroide başlamanın ilk adımı olan ilaç. steroidlerin (doping) en masumudur, çoğu pro vücutçu bunu güçlü bir supplement düzeyinde görür, pek adam yerine koymaz. karaciğerin protein sentez miktarını takriben 40-45 gramdan 50-55 grama çıkardığı düşünülür. adaleleri şişiren ve daha dolgun gösteren, sadece bu öğün başına sentezlenen 10 gr fazla protein değildir tabii. vücutta su tutar. ayrıca etken maddesi kasları daha diri gösterir. tabii ki steroid önermeyiz ama bir biçimde o karşı konmaz içgüdüye yakalandıysanız starker mann'ın bazı önerileri olacaktır ki şöyledir:
  - satın alırken çok dikkatli olun. sahtesini alırsanız yan etkileri çok kısa sürede ve çok etkin olarak ortaya çıkar, prostatınız büyür, durmadan tuvalete giderseniz. primobolan kullanılırken idrar üretimi artar, bundan kıllanmayın. ama prostat sancısı oluyor ve durmadan işeme ihtiyacı duyuyorsanız, tuvalete gittiğinizde ise idrar çok az çıkıyor ya da çıkmıyorsa büyük ihtimalle sahtedir.
  - primobolan kürü esnasında prostatı koruyan bitkisel ürün olan saw palmetto kullanın. her gün 1 ya da 2 apikobal b vitamini tableti alarak karaciğerinizi koruyun. kür bitiminde ise karaciğeri temizlemek için mucize bitki milk thistle kullanırsanız iyi edersiniz.
  - kür boyunca protein alımını çok artırın. hem primobolan kullanarak karaciğerin protein sentezi miktarını artırıp hem de proteini az almak denyoluktan başka birşey değildir. karaciğere ekstradan zarar verdiğini de duymuştum. primobolan kürü esnasında çok şiddetli, ağır antrenmanlar yapmak gerektiğini hiç yazmıyorum bile. zira bu steroid, iğneyi çaktın diye kas şişiren birşey değildir. hayvani antrenmanlar ve ekstrem beslenme olmazsa bir işe yaramaz.
  - primobolan'ın kankası sustanon'dur. risklidir. yüksek dozda ve uzun süre kullanıp erkekliğinden olan çok adam tanıdım. primobolan'ın yanında sustanon da kullanacaksanız dikkatli olun. haftada bir tüp ve 6-8 haftayı geçmemenizi öneririm.
  - esasen primobolan kürünü de 8 haftadan fazla kullanmak vücudu zorlar. yan etkiler ortaya çıkmaya başlar ve kalıcı olabilir. bu yüzden müsabık olmadıktan sonra 8 haftayı geçmemek iyidir.

  bu ilaç aslında ağır ameliyattan çıkan bitap düşmüş hastaların kısa sürede toparlanması amacıyla üretilmiş bir ilaçtır. fakat ölü dişi köpeğin beyin sıvısından bile steroid üretebilecek kadar gözü dönmüş insanoğlu, primobolan gibi bir nimeti tabii ki kaçırmadı, steroid olarak kullanmaya başladı. başta dediğim gibi, steroidlere ilk adımdır. primobolanla başlarsınız, daha ağırlarına geçersiniz. sonu, vücudu mahvetmeye kadar gider. yol yakınken primobolanla yetinip daha ileri gitmemek doğru olandır. daha doğru olanı ise hiçbirini denememektir.
 • bunun yüzünden çok yarış atı diskalifiye edildi!!!
 • primobolan dht (dihydrotestosterone) türevi bir steroiddir.
  kısa zamanda saçınızı elinize almak istiyorsanız deneyebilirsiniz.

  edit: lütfen mesaj atıp sormayınız. steroidler hakkında birkaç kitap okuyup / kullanıcılar ile konuşup zararlarını görünce kullanmaktan vazgeçmiş bir insanım.
 • kilo aldırır.
  cildi yağlandırır.
  karaciğere zararlıdır.
  saç döker.
  mümkünse uzak durulsundur.

  saç dökülme yan etkisine bioxcin adlı meret epey iyi gelmektedir.

  #65016686
 • çok kaliteli hint yağıdır. yazıldığı gibi de saçlarınızı elinize almazsınız. anabolik steroidlerin en masumu ve en kalitelisidir. kilo sorunu olanların mutlaka kullanması gerekir , ama şöyle bir sorun olabilir , aslında saç dökulmesi ona da bağlı olabilir , eğer bu ürünü tek kullanırsanız bir hafta içinde testo seviyeniz sıfıra düşer , o yüzden yanında enantat kullanırsanız o sorun ortadan kalkar.
 • (bkz: rimobolan)
 • anladığım kadarıyla dht'yi azdırıyor, bu sayede kas yapmayı planlıyor. kusura bakmayın ama dht'nin fazlalığı insanın ömrünü çalar. kalp hastalığını ciddi şekilde arttırır ki erkeklerde kadınlara oranlara kalp hastalığının yaygın olmasının nedeni "dht"dir.

  ayrıca kesin olarak da saç döker onu söyleyeyim. "iki hafta kullandım saçım dökülmedi" demekle olmaz. saçın dökülmesini ve seyrelmesini anlayamazsın, bir bakarsın tepelerde saç kalmamış. şekil şükül yapacağım diye saçma sapan şeylerle sağlığınızı bozmayın. kimseye kulak asmadan efendi gibi sporunuzu yapın. zaten bu maddelerle gelen kaslardan da hayır gelmez, şişirilmiş su balonu gibi durur; ne gücü vardır, ne kondisyonu. dövüş sporlarıyla uğraşanların vücutları daha sağlıklı ve daha güçlüdür.
hesabın var mı? giriş yap