• pierre van hooijdonkun geçen sene söylemiş olduğu tespit cümlesi

  ing. "kaliteli türk medyası"
 • kendilerinin kalitelerini birkez daha alttaki goruntulerle kanitladigi, percilendigi dunyada esi bulunmaz olusum..
  hastasiyim

  once bakilacak foto
  http://img.photobucket.com/…v247/ceyhun13/gerek.jpg

  sonra incelecek kupür
  http://img.photobucket.com/…v247/ceyhun13/yalan.jpg
 • haber içeriği ile başlık arasındaki orantısızlığı, alakasızlığı insanları birbirine düşürmek için kullanan ilginç bir yaratık.
  bu örnek artık yuh dedirtiyor insana:
  http://live.sporx.com/…-uluc-sasirmissxhbq289678sxq

  metinlerinde hıncal uluç'un verilerini destekleyen, sadece kişisel bir yorumuna "hesap hatası yapmış" diyen bir yazarın söyleşisini "hıncal uluç şaşırmış!" başlığıyla aktarmak en kısa tabiriyle... neyse lan ben...
 • (bkz: ntv)
  (bkz: habertürk)
  (bkz: cnn türk)
 • bu hafta gerçekliğini bir kez daha anladığımız tanımlama.
 • fenerbahçe'ye yancı olmasına rağmen en çok fenerliler eleştirir bu passat medyasını. trabzonspor bugün 4 transfer açıklamışken, üzerine 2 gün önce kap bildirimi yaptığı 3 oyuncunun imza atacağını duyurmuşken bu medyada adı geçmiyor neredeyse.
 • fenerbahçe'nin eski yıldızı pvh'nin muhteşem tespiti. özellikle bu sene, hadi sallar ama ufak sallar dediğimiz adamlar bile çıldırdı, olmayacak şeyleri, inanılmaz boyutlara taşıyorlar. evet biz de farkındayız kulüplerden haber çıkmadığının ve o gazetelerin her sayfasının dolu olması gerektiğinin. ama biraz daha satabilmek için, milyonların duyguları ile oynamayın arkadaş. eskiden bir sertifika programında sınıf arkadaşım olan, o zaman da bir spor gazetesinde staj yapmakta olan arkadaş arayıp, almanya'dan türkiye'ye gelecek genç bir isim söylesene demişti. biz de söylemiştik. ertesi gün galatasaray transfer ediyordu o ismi. bunlara alışkınız zaten. ama bunlar insanların duyguları ile oynamaz. bunlar infial yaratmaz kulüplerin içlerinde. taraftar kafayı yemez o transfer için. maksat gazete boş kalmasın. yazılır onlar. elbette yazılması etik değil ama, el mahkum. çünkü halk sürekli transfer haberi istiyor.

  fakat iş artık korkutucu boyutlara ulaşmaya başladı. bugün konuştuğumuz bir abimiz, bir kanal işe alacağı spor yorumcularının öncelikle twitter takipçi sayısına bakıyormuş. maksat bedava reklam işte. 200k takipçin varsa, güzel bir haber yakalayıp; "x futbolcu geliyor mu? yarın x gazetede" veya " x oyuncu geliyor mu? az sonra x tv de canlı" dediğin zaman, inanılmaz paralara yaptıracağın reklamı tek kalemde yapıyorsun. hele şöyle kallavi bir isim atarsan ortalığa, 350 rt garanti. onların da toplam takipçi sayısının 50k olduğunu düşün, al sana süper reklam. daha ne olsun?

  ondan sonra ne oluyor?
  ibra'nın burnu galatasaray'da!
  fenerbahçe robben'in sol ayağını aldı!
  son dakika! beşiktaş messi'nin saçını yarın kapa bildiriyor!

  gibi saçma sapan haber/tweet'ler geliyor. millet bir galeyana geliyor, al önünü alabilirsen. en yakın örnek zlatan. olm koca kulüp 2 defa yalanlama yaptı lan. 2 defa yalanladı, biz ilgilenmiyoruz bu adamla diye. twitter'da x muhabir "gelmezse çocuğumu keserim" minvalinde bir açıklama yapınca, koca kulübün sözleri geri atıldı. kampanyalar falanlar filanlar, hala geleceğine inanan adamlar var. bazı aptal muhabirler hala "gelecek, az kaldı, bunlar fiyat düşürme oyunları" falan yazıyor. bizim saf vatandaş, twitter kullanmayı çözmüş ama, hala mal olan vatandaş, balıklama atlıyor bu tweete.

  ulan zlatan bu. hangi fiyat düşürme olayından bahsediyorsun sen? eskiden olurdu onlar, oyuncu ile ilgilendiğini medya yazıp taraftar beklentisi oluşunca, menajerler kendi alacaklarını yükseltmeye çalışırlardı. ama artık öyle bir sistem yok. ayrıca, zlatan ile gs ilgilenmese, adamın fiyatı mı düşecek? bu kadar saçma sapan bir teoriye bile inanıyor arkadaş adamlar.

  geçen gördüm mesela. "gs'ın ffp ile başı dertte. avrupa kupalarına katılması tehlikede!" falan tarzı bir haberin yanında, "ibra gs'da" diye manşet. senin ben amına koyim ama artık. bu kadar olmaz. ulan ffp ile başı dertte olan kulüp, nasıl alır ibra'yı? o zaman ffp ile başı dertte değil. iki haberden birisi yalan. bariz hem de. sen daha nasıl inanırsın abi buna?

  hadi inandın lan buna. ne diyorlar? "volvo gs'a sponsor olacak, ibra'yı getirecek" ulan yavşak, ulan embesil, ffp'nin ilk kuralı ne? sponsor- yönetici - iş adamı v.b şahıs/şirketlerden para alarak transfer yapamazsın. yaparsan ananı sikerim diyor ffp. sen sponsor yardımı ile alacaklar diyorsun. hadi ona dedin ki, işte "x kulüp formaya sponsor oluyor, o yüzden geliyor o para." ne diyor ffp? sponsorluk anlaşmaları ile gelen paranın "olması gerektiği (buradaki kriterleri uzun uzun yazamam ama - m.city/650m € sponsorluk anlaşması) kadar ki bölümü" gelir olarak sayılacak. sen de gelirinin üzerinde transfer yapamayacağın için, ffp yine binecek kafana.

  yani bunlar bu kadar açıkken, sen nasıl kalkıp yazarsın bu haberi? 2 ihtimal var.

  1- takipçi sayısı/tiraj arttırıp daha fazla para kazanmak.
  2- duygun başkandan rahatsız olan birileri var, adamı aslanların önüne atmak için kumpas çeviriyor.

  2 defa yalanlanan haberi inatla, hala yazıyorsan, bu ikisinden birisini yapıyorsun demektir.

  neyse, uzun yazı oldu. sokayım qtm'ye
 • (bkz: #58459385)
 • tüm zamanların en mükemmel ironilerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap