şükela:  tümü | son 24 saat
 • enemi et dı geyts'de 4 saniye görülen kalçaları film hilesi diilse,
  mumya serilerindeki berbat oyunculuğunu affederim.
 • enemy at the gates teki sevişme sahnesiyle beyinlere kazınan duvardan duvara vuran ii oyuncu olmayan hatun kişi
 • iyi oyuncu, tatlı kız, kulturlu efendi insan...15 yıldan fazladır aktris , turkiye'de bilinmeyen bir ton filmi var. bir anlamda hulya avsar'ı londra'da turk olmayan kac kisi tanır meselesi...
 • stealing beauty de onune gelele aklina gelen her sekilde yatan, i want you da ise sex in dusuncesine bile katlanamayan karakterleri canlandirmis aktris, isin sex tarafindan gitmek gerekirse enemy at the gates de jude law ile sevisirken gozlerini oyle bir kocaman acmisligi vardir ki jude law in kendisini sevdigi diil de bogazladigi izlenimi yaratiyor*
 • (bkz: chain reaction)
  (bkz: mummy)
  (bkz: mummy returns)
  (bkz: i want you)
 • selülitlerine rağmen pek etkileyici bulduğum oyuncu. bunda ı want you da arzulanan kadın olmasının rolü büyük olabilir elbet...
 • (bkz: rachel)
 • about a boy'da will'in - ki bu hugh grant oluyor - aşik oldugu kadini oynamiştir, pek de iyi etmiştir... aslinda başka bir nick hornby uyarlamasi olan high fidelity'de rob'un kafayi yediği charlie ile benzerliği vardir, charlie'yi de catherine zeta jones oynamiştir... hmm acaba bu herifin böyle bir takintisi mi var? hmmm
 • 7 mart 1971'de londra'da dogmuştur. 1.70 boyundadır.
  annesi edith, viyana doğumlu bir psikoterapist, babası george, macaristan doğumlu bir mucittir. (babası mayınların yerlerini tespit etmekte kullanılan icatları ile ünlüdür)
  rachel 14 yaşında modelliğe başlamış,
  cambridge trinity hall'deki öğrenim hayatı ise oyunculuğa merak saldığı dönem olmuştur. burada "talking tongues" isimli bir tiyatro grubu kurmuş, edinburgh festivali'nde kendisi yazıp oynadığı oyunu ile 1991'de "guardian award" ile ödüllendirilmiş, daha sonra "coward's design for living" ile london critic circle eleştirmenleri tarafından kendisinden 'gelecek vaad eden yeni oyuncu' olarak bahsedilmiştir.
  halen londra'da 450.000$'lık bir evde oturmaktadır ve arabası bir jaguardır.oscar ödüllü yönetmen sam mendes ile birliktedir ve bekardır.

  bu aralar 2004'te gosterime girecek olan "constantine" adlı filmde 'angela dodson' ve aynı zamanda 'isabel dodson' rolündedir.
  bunun yanında post-production'ı tamamlanmış ve yine 2004'te gösterime girecek olan "daisy winters" adlı filmde daisy'nin annesi rolünü oynamaktadır. 'debbie dingman' rolünde olduğu "envy" isimli filmi ise tamamlanmıştır ve gösterime girmek icin 2004'ü beklemektedir.
  bugune dek rol aldıgı diger filmler:

  · runaway jury (2003) - ['marlee' rolünde]
  · confidence (2003) - ['lily' rolünde]
  · the shape of things (2003) - ['evelyn' rolünde]
  · about a boy (2002) - [rachel rolünde]
  · the mummy returns (2001) - ['evelyn carnahan o'connell' ve 'princess nefertiti' rollerinde]
  · enemy at the gates (2001) - ['tania chernova' rolünde]
  · beautiful creatures (2000) - ['petula' rolünde]
  · sunshine (1999) - ['greta' rolünde]
  · the mummy(1999) - ['evelyn carnahan' rolünde]
  · my summer with des (1998) - (tv) - ['rosie' rolünde]
  · i want you (1998) - ['helen' rolünde]
  · swept from the sea (1997) - ['amy foster' rolünde]
  · bent (1997) - [fahişe rolünde]
  · going all the way (1997) - ['marty pilcher' rolünde]
  · chain reaction (1996) - ['dr. lily sinclair' rolünde]
  · stealing beauty (1996) - ['miranda' rolünde]
  · white goods (1994) - (tv) - ['elaine' rolünde]
  · dirty something (1993) - (tv) - ['becca' rolünde]
  · scarlet & black (1993) - (tv) - ['mathilde de la mole' rolünde]
 • iyi ve güzel bir oyuncu ama o ingiliz aksanlı kalın ve hafif "gıcırtılı" sesiyle nedense sinir ediyor beni. her rolünde de bu aksanını karakterine göre hiç değiştirmediği için garip kaçıyor. evet aksanına taktım ben yoksa hayat kuşlat her şey çok güzel.
hesabın var mı? giriş yap