• bir kaç gün içerisinde karakola giderek ilk adımını atmayı planladığım kampanyadır.

şöyle diyeceğim:

"karakolunuzun görev alanında bulunan mahallede ikamet etmekteyim. bir kaç gündür gece 2-3 sularında ellerine davul almış motosikletli ve kamyonetli şahıslar bu davulları çalmak suretiyle mahallede dolaşmakta ve huzur ve sükunumu ihlal etmektedirler. bu şahısların tespit edilerek haklarında kabahatler kanunu, çevre kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca adlı işlem yapılmasın talep ederim".

peşin not: anne-babamın da doğruladığı üzere ilk orucumu 6 yaşında tuttum. son 20 yıldır zaruret hali hariç bir ramazan orucunu bile kaçırmadım. hatta teravih namazını hatimli kıldıran camiler'in müdavimiyim. şuan size oruçlu olarak sesleniyorum.

gelin özeleştiri yapalım. oruç tutmayanlara "inanmıyorsun bari saygı duy" demek kolay. senin oruç tutmayanlara saygın var mı? hatta oruç tutanlara saygın var mı? gecenin vaktinde istisnasız herkesi rahatsız ediyorlar ve buna karşı çıkmayı bırak, destek oluyorsun. çocuğu olan var, hastası olan var. benim gibi yemeğini yeyip yatan, sahura kalkmak istemeyen var. nasıl bir hoşgörü dini bu? gerçek islam bu değil. vallahi de billahi de bu değil. bak bu sefer gerçekten de değil.

bu zulümdür, eziyettir, dinde yeri yoktur. ve ben inanıyorum ki allah bunun hesabını hepimizden soracaktır. buna bir son verilsin; oruç tutan müslümanlar tarafından.
  • (bkz: davulcudan rahatsız olurken oruçlu olma mecburiyeti)
  • başarıya ulaşmayacak kampanyadır.
    başarıya ulaşacağına inansa, kampanyayı başlatan şimdi verirdi dilekçeyi.
    hem kampanya başlat hem de bir kaç gün sonra katıl. yok öyle yağma.
  • "ezandan bile rahatsız olmak"

günün 5 vakti son ses hoparlörle bi adamın arapça bağırmasını normal karşılayabilmek "bile" dir. bundan rahatsız olmak "bile" değildir.
  • ritüelini siktir git kendi kişisel alanında yap demek istediğim mevzudur ramazan davulu. her yılın 1 ayı insanlar gürültünüzü çekip sevabınızın çilesini çekmek zorunda mı? insanları rahatsız etmek suretiyle cenneti garantilemek..çok iç açıcı.
  • her sabahın 6'sında topkapı dolmuşlarının 5 saniyede bir korna**çala çala camının dibinden geçmesine ses çıkarmayan masai mara antiloplarının her yıl 10 gün geri gelmek suretiyle başlatmaya çalıştığı kampanya.

not: chp*
  • geçen sene ramazan ayında, 4 aylık bir bebeğin her gece ağlayarak uyanmasına sebep olmuştur.
    bu sene daha ilk geceden korkudan kıyameti koparması ile başlamıştır ramazan ayımız.
    o tokmağı başta bunlara izni veren belediye başkanı olmak üzere davulcuya da sokmak gerekir ama lanet bir mahalle baskısı vardır.
    ayrıca benim kalkacağım saate geçmişini s...ğiminin davulcusu mu karar verecek? belki ezana 10 dakka kala kalkacak, belki yatmadan yiyecem sahurumu..
    çalar saat, cep telefonu var ulan aq. yerinde. davul nedir amk?
  • tüm içtenliğimle desteklediğim kampanyadır.
  • bir müslüman olarak sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. bu iş ranta dönüşmüştür. kim olduğu belli olmayan insanlar gelip kapınızdan bahşiş istiyor. gecenin bir yarısı saçma sapan ritimlerle insanların uykularını bölüyor. hasta var dedik, bebek var dedik, tutmayan var dedik hiçkimseye bir şey anlatamadık. hayvan gibi şiy yapıyorlar gerçekten
    geçen yıl belediyeye internet üzerinden şikayet ettim. kimse sallamadı doğal olarak. şikayet edecekseniz bimer kanalını kullanın geri dönüş yapmak zorundalar.
    allah bir an önce bu milleti cehaletten, riyadan ve nankörlükten kurtarsın akıl fikir versin inşaallah...
hesabın var mı? giriş yap