• (bkz: popostar)
 • daha yeni çıkmış olmasına rağmen sayın dnr da bulunmadığım ceza'nın yeni albümü. koşa koşa gidip megavizyon da kalan son cd'sini ele geçirdim. çok hoş tasarımı olan kartonette herkesin farkettiği gibi birçok imla hatası olmasaymış, soru eki olan mi'ler de ayrı yazılsaymış mükemmel diyecektim... ceza'ya sevgiler yollama sebebi, güzel albüm.
 • med cezir'e göre daha güzel şarkılara sahip ceza albümü... fakat bence ceza'nın adını dağa taşa yazdırabileceği med cezir şarkısı gibi bir hit yok bu albümde.

  albümün en kötü yanıysa çok az yeni şarkı içermesi... albümdeki 22 parçanın çoğunu zaten daha önce sağda solda dinlemiştik. bu da hayal kırıklığına yol açtı bizde... bana göre başka bir kötü yanı da şarkıların alt yapılarının çok iyi olmaması.(yani ne bileyim misal daha önce dream tv'de canlı performansını dinlediğimiz holocaust şarkısı albümdekinden çok daha başarılı bir altyapıya sahipti bence.)

  ben albümün ismine de takmış durumdayım. popstar, pop idol gibi yarışmalara dokundurma için koyulmuş bir isimmiş ama sağda solda bu isim doğrultusunda ceza için "aa evet, harbiden işte türkiye'nin rapstarı" deniyor. e bu da "umrumda değil star olmak" diyen ceza'nın tutumuyla çelişiyor sanki. bence panorama harem kalsa daha iyiydi. (bana ne oluyosa..)

  bunların dışında ceza aynı ceza. yine güzel lirikler güzel flowlar. ayrıca bu albümde ceza "hız"ının avantajını da çok iyi kullanmış.

  rap sevmeyenlerin bile dinleyebileceği güzel bir albüm olmuş. ama türkçe rap sevenler için bir pesimistin gözyaşları gibi bir albüm mevcutken kesinlikle en iyi değil...
 • ceza, gurur duyduğumuz ilk albüme nazaran çıtayı daha da yükseltmiş...
  al sana karakan gibi, senelerce bıkıp usanmadan tekrar tekrar dinleyecegimiz bir albüm yapmış.
  annesi için yaptığı şarkının süresinin az olması bizi çok etkiledi. lafı bitmiş, uzatmamış, sündürmemiş... çok samimi olmuş.
  alalım, her kuruşunu hakediyor!
 • yürürken en güzel rap rap seslerini çıkaranın kazandığı yarışma

  ayrıca (bkz: copstar)
 • athena'ya ithaf ettiklerini ogrendigim sarki. *
 • (bkz: superstar)
 • interlude'ların bile 2 dakikanın altına inmediği devasa ceza albümü, ikinci ceza albümü. onda o gözler varken biz de cezamızı çekmeye razıyız.
hesabın var mı? giriş yap