• bu adamlar sanki anneanneden kalma kıymeti bilinmeyen bir yerlerde bizi bekleyen eşyalar gibiler. herkes çok sevsin istiyorum
  • bence ülke tarihinin en underrated oluşumu. konser falan düzenleseler bir kendimize gelsek fena olmaz mı ? olası bir yeni albümden hiç bahsetmiyorum bile kur oranlarını değiştirir doları 1.8 dolaylarına çeker öyle etkili olur.
  • bu coğrafyanın gelmiş geçmiş en önemli gruplarından biri.
    sözleri, besteleri ve kompozisyonları ile çok özel bir ekip bu.
    yanlış anlaşılmasın; elemanlardan hiçbirini tanımam, etmem. yani bir arkadaş jesti değil bu giri.
    tek şey var: adamlar çok çok çok iyi.
  • herhangi bir nota ya da melodi olmaksizin dogaclama aclan bir muzik grubu. konserlerini dinlemek zevkli olabildigi gibi "satanist ayininde miyim neyim?" turunden bir his de olabiliyor bu yuzden, kinder surprise bir nevi. ayrica konser esnasinda yapilan "buradaki muzigi sizin enerjiniz yonlendiriyor" aciklamasi da iyi dusunulmus, boylece "ne bu abi bu muzik?" sorusuna "siz boktan izleyiciyseniz ben ne yapayim?" cevabi verilebilir rahatlikla..
  • elektronik doğaçlama yapan bir müzik grubu.

ömer ahunbay - tuşlu çalgılar
    hakan özer - klavye, tuşlu çalgılar
    oğuz kaplangı- elektrik gitar
    cem özkan- bas gitar
    erol çay- vokal, vurmalı çalgılar
    kerem eye- davul
    izzet kızıl- darbuka
  • gece gece aklıma düştü nerede lan bunlar?
    biz iyi türkçe müzik dinleyemeyecek miyiz? ki piyasadan kayboluyor rebel moves ve niceleri.
  • keşke müzik yapmaya devam etselerdi diye hayıflandığım grup. amk ülkesinde maşaallah dediğimiz hiçbir şey yaşamasın zaten.
  • are you satisfied? albumleri tam bir masterpiece’tir. bizi cok satisfy ediyorlar yillardir. neden bu adamlara deger verilmiyor klisesine girmicem, zira dunyada da basit ve progressive olmayan muziklere ilgi zaten var ve hep devam edecek boyle. sattiklari sey ne sex ne de siddet. muziklerini yapip keyiflerine bakmislardir muhtemelen. taninmaya calistiklarini kafalarina taktiklarini hic dusunmuyorum.

kayitta misin? bazen :)
  • ben bu babaları sheep zamanlarından beri takip ederim ama canlı dinlemek ilk kez bu akşam kimileri bir ileri'nin lansman konserine denk geldi. pek saykodelik bi performans icra ettiler, tebriklerimi sunarım.

lakin bir tuhaflık, ironik bir durum var ortada: ağbilerimizin şarkılarının sözlerinde de sahnede kullandıkları görsellerde de sürekli olarak bir kapitalizm eleştirisi var. muhammed yunus'un yunus and you vakfı için şarkı yazmışlar misal yy diye. sonracığıma maşallah diye bir şarkıları var, bütün performans boyunca sahneden yoksulluğun tanımı ve dünyadaki yoksulluk halleri üzerine birleşmiş milletler raporlarından filan alınma veriler akıyor. çok hoş da reklamcısınız be hocam siz. sistemi döndüren adamların en önde bayrak taşıyanlarısınız. nasıl oluyor bu iki kafa bir arada ben bilemedim pek. şey galiba "üniversitede solcu olan sosyologların sonradan reklamcı olması" klişesinin bi tezahürü. ya da amaaannn neyse...
  • sheep şarkısının dünya çapında üne kavuşamamasına anlam veremediğim grup.

edit: klibi çok kötü. plajda hatun şeklinde olmalıydı.
hesabın var mı? giriş yap