• herhalde bir kadının isteyebileceği en güzel şey. regl yoksa ağrı da yoktur. bundan daha güzel bir şey olabilir mi?
  • pms döneminin uzaması sebebiyle,
    berbat bir şeydir.
  • hamilelik ihtimali varsa endişeden stresten duvarları kemirten, o stresle daha da gecikmesine sebep olan durum.
    berbattır.
    bir de diyet döneminde veya az yemek yeme sonucu hormon dengesinin bozulmasıyla olanı vardır ki, doktora danışılmalıdır.
  • bütün kadınların belli başlı zamanlarda başına gelip stres olmuşlardır eminim özellikle karın şişliği çok kötü oluyor.
    böyle zamanlarda kendi kullandığım ve işe yarayan iki şey var;
    1.çörek otu çiğnemek (1 tatlı kaşığı hergün sökülene kadar)
    2.melisa çayı içmek

bu iki yöntemde bende çok iyi çalışıyor bir zamanlar kendim de bir sürü araştırma yaptığım için böyle zor zamanlarda siz sevgili kadınlara destek olmak için bu bilgiyi paylaşmak istedim.

kronik hastalığı olanlar mutlaka doktoruna danışsın.
    endometriyozis gibi.
  • rahatsızlık verdiğinde, günde 1 max 2 fincan rezene çayı içmeyi denenmesini öneririm genelde işe yarıyor.
  • sebebi polikistik over sendromu olabilir. 2-3 ay üst üste hala olmadıysa, ve hamilelik ihtimali yoksa, muhtemelen budur.
  • öldürmeyen fakat süründüren durum.

regl olmak<pms<regl olamamak.
    geçen sene karantina zamanında birkaç ay başıma gelen, hayattan soğutan, fiziksel çöküş yaşatan bir şey bu. regl olayım da gerekirse gebereyim dedirtir insana. genel olarak regl öncesinde ve sırasında iyi gelen şeyler denenebilir ama beni o kuyudan çekip çıkartan düzenli yürüyüşe başlamak olmuştu. elle tutulur bir fark oluşturdu kısa ve uzun vadede. kesinlikle tavsiye ederim.
  • bir kadının isteyebileceği en güzel şey diyen olmuş ama sağlıklı bir durum değil hiçbir kadın bu problemle uğraşmak istemez. en basit noktada yumurtlama yoksa adet olmazsın, hormonlar düzenli çalışmıyor demektir
  • bitmeyen stresli günler, sürekli şişkinlik hali, ne giysen yakışmıyor gibi gelmesi, artan sivilceler, huzursuzluk, huzursuzluk yüzünden diğer insanlarla olan ilişkilerinin anlık bozulması ve daha neler neler.
    bunu düzeltmek için en önemli şey düzenli beslenme. ekstra olarak düzenli egzersiz. kışın ayakları sıcak tutmakta çok önemli. vücut ne kadar sağlıklıysa regl döngüsü de o kadar sağlıklı olacaktır.
    gecikme durumlarında ben maydonozları kaynatıp suyu ılıdıktan sonra bir dikişte içiyorum. ertesi gün hoşgeldin regl. aslında soğanı soyup dörde bölüp kaynatıp suyu ılıdıktan sonra içmek daha hızlı bir çözüm. kokusuna katlanabilen deneyebilir.
    yine de sürekli bir dengesizlik varsa doktora görünmek en iyisi olacaktır. hormon bozukluğu veya başka herhangi bir sorun olabilir.
  • deliriyorum, çok öfkeliyim. eski şeyler aklıma geliyor ve ağlamaktan uyuyamıyorum. tüm gün bir iç sıkıntısı… regl çok yaklaştı ama regl olamıyorum. herkese bağırabilirim, her şey gözüme batıyor. regl olmak dert, olamamak ayrı dert. bıktım yemin ederim.
hesabın var mı? giriş yap