• 28 subat 2004 gunu londra simalarinda yerini fabric isimli club'da surekli dj * olarak kalicilastirmis, ne olursa olsun, en cok kocaman club'lardan cok minik ev partilerine ya da yalnizliga yakisan, introspektif muziklerin altindaki imza. ricardo villalobos ve richie hawtini birarada izlemek, kendi asiri-subjektifligimin farkinda olarak eklemeliyim ki, neredeyse bir klinik ortaminda titizlikle yapilmis bir muzigin icinde kaybolmak ve arada bir epik ruyalara yolculuga cikmak gibidir.
  • amerikan hukumeti tarafindan book edilen ve onumuzdeki ay irak'taki amerikan askerlerine calacak olan dj. vay canina sayin seyirciler diyorum.
  • 70 doğumlu şili'li prodüktör, dans müziğinin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden biri.
    ailesi pinochet'nin darbesinden almanya'ya kaçmıştır ve ne de iyi yapmıştır.

2003 yılında çıkardığı alcachofa albümü ve albümde yer alan easy lee ve dexter şarkıları ile 2000'li yıllarda ününe ün katmış, takip eden son 11 yılda çaldığı her gig'te ısrarla vinyl kullanarak kulaklarda pas bırakmamıştır.

https://soundcloud.com/ricardo-villalobos-off

bir diğer efsane için ısrarla;
    (bkz: richie hawtin)
  • cocoon'un djlerinden biridir kendisi. turkiye'ye ziyaretlerinin cogunu godet'ye gelerek yapmistir. takdir edilesi bir kisidir. remixleri ile oldugu kadar djlik yetenegi ile de nazarimda ayri bir yeri vardir.
  • montreux caz festivalinde luciano ile beraber 5 saat beraber caldilar, gecenin adi mini-tek idi ve cidden 120 bpm'den 140 bpm'lere kadar minimal techno adina ne varsa caldilar. tabiki hayatimin gecesi falan degildi ama guzel oldu bu iki erbabi berraberce dinleyebilmek, oldukca dansettirici de oldu!
  • rock n coke 2005'te gary martin'den "turkish tavern" çalarak bizi mest etmiş dj.
  • (bkz: achso ep)
  • fizheuer zieheuer gibi bir şahesere imza atmış insan.
  • roman kalınlığında metinleri düre düre 15 dakikalık kompozisyonlar içerisinde a'sından z'sine hatim ettiren ulvi isim.gördükçe dinledikçe keşfettikçe anlamlandırılabilecek egzantrik kayıtları da mevcuttur.bi şey değilde "dexter" gibi bir kaç tane daha yapsaydı halimiz harbiden dumandı. kalifiye anlamında ürettiği müziklerle kendini özdeştiren çok az prodüktörden birisi. villalobos'u yıllardır takip etmeye çalışan bir dinleyici olarak kesintisiz bir müziğin serüvenine tanık olmaya çalışıyorum. her seferinde ters yüz ettiği, çingene müziklerinden, şili kökenlerinden yerleşmiş kan kaynatıcı perküsif ritim denizlerine, herkesin son gözdesi ama yıllardır var olan dubstep'in destekçisi olmuş bir adamdan da aksi beklenemezdi değil mi? "techno hareketinin bir zamanlar gerçekten engellenemediği günlerden" bir yadigâr
  • son 2 senedir bana gore kayip produktor. calismalarinin artik monotonluktan hallice olmasi yakin zamanda bir rehabilitasyon merkezine girmesi gerektigini isaret ediyor. son yayinladigi album sei es drum'da da keza karsimiza buna benzer bir tablo cikiyor. siradan ve eski gunlerini degil mumla, maglite'la aratan calismalar dizini. aklim almiyor acikcasi. artik umudum kalmayacak yakinda.

sei es drum adli albumunun incelemesi ve 1 ornek parca icin:

http://www.dinlemeparki.com/?p=344
hesabın var mı? giriş yap