• al bano romina powerin gölgesinde kalanları farketmeyenlere, şaşırarak "a böyle bir grup mu vardı?" dedirten, italyanların 80'lerdeki ünlü müzik gruplarından birisi.
 • it. : "zenginler ve yoksullar"

  1967 yılında franco gatti, angela brambati, angelo sotgiu ve marina occhiena tarafından br vokal grubu olarak kuruldu. 1970 ve 1971 san remo müzik festivali'nde "la prima cosa bella" ve "che sarà" adlı şarkılarıyla ikinci oldular. yetmişli yılların sonuna doğru marina occhiena gruptan ayrıldı. en ünlü şarkıları : "cosa sei" , "sarà perche ti amo" ve san remo 1985'te birincilik kazandıkları "se m'innamoro".

  zaten seksenli yıllar ve san remo müzik festivali denince üç isim akla gelir : romina power al bano, toto cutugno, ricchi e poveri.
 • grubun bir de bu aralar coverlanan "come vorei" şarkısı vardır bilinen. "cosa sei" şarkısının meşhur olduğu dönemlerde bir kadın iki erkek kalmış olan grupla şöyle bir dedikodu vardı: kadın eleman gruptan biriyle evliyken eşini öbürüyle aldatmış ve grubun dağılmasına sebep olmuş denirdi. bravonun yalancısıyım.
 • artik iki erkek ve bir bayandan olusan, cosa seive come vorreigibi unutulmaz klasik parçalari olan italyan pop müzik grubu. ilk kuruldugu dönem olan 70lerin basinda 4 kisi olan grup daha sonra 3'e inmis fakat müzikalitesinden bir sey kaybetmemistir. nitekim 70ler ve 80 ler boyunca san remo'nun iddiali gruplarindan olmuslardir.
 • haute tension'da sara perche ti amo ile karşıma çıkıp şöyle bi "şişşşt aloo" demiş grup.
  korku filmlerindeki "eski italyan şarkılarına bulunulan saygı duruşu" konseptinden nasiplerini almışlar.

  alter ego editi: o bi kere "eski italyan şarkılarına bulunulan saygı duruşu" değildir. dario argento'ya, giallo'ya bir saygı duruşudur aslında. hem konsept de değil o. içten gelir saygı; konsept olsun diye ekleniyorsa ne anlarım ben o işten.
 • 1978 eurovision sarki yarismasi'nda italya'ya onikincilik getiren solisttir.
 • an itibari rapallo'da konseri olan tatlı mı tatlı grup.. bütün yaşlı teyze ve amcaları coşturmuştur..
 • mamma maria'yı anmamak olmaz ki...
 • marina occhiena'nın geçtiğimiz aylarda aralarına yeniden katıldığı gruptur.
  beni italyancaya âşık eden gruptur.
  şarkılarını ölene kadar bıkmadan dinleyeceğim gruptur.
hesabın var mı? giriş yap