• robert jordan bugun dunyanin en saygideger (hatta galiba encok satan) fantazi yazarlari arasindadir. 1948 dogumludur . meshur ( west pointten sonra en meshuru) askeri akademi the citadel mezunu bir asker eskisidir. askerde eskimek icin vietnam savasina katilmis ve utanmadan savas kahramani falan olmustur (5 kadar madalyasi var). kitaplari arasinda herkesin cok yakindan tanidigi ilkel caglarin sevimli!! barbarinin (bkz: conan) bazi maceralari ve fenomen seviyesinde basarili wheel of time serisi vardir.
 • wheel of time'ın "onuncu" bin sayfasını geçtiğimiz günlerde piyasaya süren yazar. "tabutuma son çivi çakılana dek yazacağım" derken haklıymış. bu serinin dışında bir kaç conan romanı da yazmış bir kişidir.
 • "the water was cold and wet" ve "there was sweat in his voice" gibi cümleleri kurmakta ısrar ederse elimde çekiçle tabutuna doğru koşmaya başlayacağım adam.
 • bir read and find out papagani..sirf bu masturbator cumleyi sarfetme takintisindan dolayi binlerce sayfayi yazdigindan supheleniyorum..
 • "fanteziye yatkin olmadan kuantum mekanigini anlayamassiniz" gibi bir cumle kuran ve beni "vay be boyle bisey diyosa bu kesin guzel bir kitap olsa gerek" gibi abuk bisi dusunmeme neden olan yazar.
 • itaki eylul yada ekim ayinda bu unlu yazari istanbula getiriomus...
 • 2004 yılı içinde ithaki yayınlarınin misafiri olarak istanbul kitap fuarında okurlarının kitaplarını imzalayacak olduğuna dair dedikodular dolaşmaktadır etrafta.
  kitap fuarlari genellikle kasim ayi başlarında yapilmaya başlanan fuarlardır ve bahsi geçen fuar alani cnr veya tuyap olabilir. yeni dedikodular tarafımdan buraya update edilecektir. bizi izlemeye devam edin...
 • bana kalirsa tolkien'in paylasilamayan ya da paylastiriltmak istenmeyen tahtinin en buyuk varisi. neredeyse biner sayfalik on ciltten olusan zaman carki serisi hem altyapisi, hem kurgusu bakimindan inanilmaz bir kitap. ayrica adamin hala bu seri hakkinda kitap yazdigini dusunurseniz, ne kadar buyuk bir eserin ortaya cikacagini tahmin etmek zor. tabii ki jordan icin yapilan ovguler durmadan hayvan gibi yazmasindan kaynaklanmiyor. anlatimi, yarattigi karamsar ortam, karakterlerine kattigi cok yonluluk, olusturdugu kurgu hepsi beraber jordan'in tolkien haricindeki diger fantastik kurgu yazarlarindan bir adim one cıkartıyor.
 • yirmiucuncu tuyap kitap fuarında ithaki yayınları'nın standında görüp şok olduğum adam. o upuzun, soğuk görüntüsünün altında gülen gözlerle bakıyormuş insana. kendisinden imzalı bir kitap almak da nasip oldu.
 • tüyap kitap fuarında konuşma fırsatına eriştiğim ve wot efsanesinin bitişine dair sorduğum bir soruya 12. kitapta herşey sona erecek diye yanıt vermiş nazik insan. yani tabutuna son çivi çakılana kadar yazacağı varsayımı yanlış oluyor bu durumda sanırım. ayrıca yazdığı conan romanlarından kesinlikle hoşnut olmadığını "o zamanlar paraya ihtiyacım vardı, ondan yazdım. ama bir daha asla yazmam conan. " benzeri cümleler kurarak göstermiş ve beni şaşırtmıştır.
hesabın var mı? giriş yap