• acayip tangoların bestecisi. döver gibi kullandığı bandoneon'la arjantin'in ahmet kaya'sı...
 • "manos brujas"` :magic handslakaplı büyüktango` ustası, piyanist. (1906-1969)

  tangonun altın çağının çok önemli figürlerinden biri.
  1935-38 arası juan d'arienzo orkestrasının piyanistliğini yapmış, dehşet vurguları ve ritmi elinde oyuncak edişiyle el rey del compas'ın orkestrasına müthiş uyum sağlamıştır.

  1938'de kendi orkestrasını kurmuş, ve bugün o ayıla bayıla dansettiğimiz kendi eserlerini kaydetmiştir bu orkestrayla.` :humillación`` :indiferencia`` :ve daha birçoğu`
  müziğinin çok karakteristik bir özelliği (benim de en delirdiğim özelliği) ise cümle sonlarındaki süslemelerdir. biagi bütün kayıtlarında piyanoyu kendi çaldığı için, biraz da bununla ayrılabilir, "evet bu biagi yorumu" denilebilir bir tango dinlenirken. dansı ve müziği iyi bilen bir kadın bu minicik notalarda (erkek bir adımdan bir adıma geçerken) ufacık çok lezzetli süslemeler kullanabilir -ki dansı bir kadın için "dans" yapan biraz da budur.
 • kendin tarzını ve havasını tangoya yansıtan dinlediğiniz zaman "ahaaa işte bu biagi" dedirten adam.bestelediği tangoların kodalarındaki piyano soloları chopin etütler gibidir.allah rahmet eylesin.
 • son dönem çalışmalarından biri: sonemos: http://kayselmecnun.tumblr.com/…lfo-biagi-orkestras
 • alguien isimli muhteşem bir çalışmaya imza atmıştır. ancak ne hikmestse milongalarda pek çalınmaz, pek kimse de bilmez. bana göre gelmiş geçmiş en güzel tango örneklerinden biridir.
  alguien
 • re fa si şarkısına hastayım, melodik dansetmeyi seven bir tangocu olarak, çok sevimli traspie'ler çıkarabiliyorsunuz. öne arkaya sağa sola nereden isterseniz.
  dinlemek için tıklayın
 • altın dönemden bıyıklı tango bestekarı ve müzisyeni. dansederken biagi'nin piyanosunu görmezden gelmek büyük tango günahınıdır. ben özellikle enstrümental şarkılarına bayılırım, (bkz: pura clase) (bkz: unión cívica)
hesabın var mı? giriş yap