• silahı bu kadar yücelten, onlarca dizinin peydahladığı çizgili takım elbiseli, yengeç gibi yürüyen yüzlerce genci düşününce, ''abi kusur bakma, çok özür dilerim'' yazısını sırtıma,arabaya görünen her yere yapıştırmayı düşündüğüm gelişme.

(bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/25159548/)
  • tam teşekküllü bir hastaneden olumlu rapor alabilecek hiç kimsenin onaylamayacağı yasa tasarısıdır ancak geçen seneden beri meclis çevresinde dört dönen silah firmalarının sonuç almaya başladığını göstermesiyle de korkutucudur.

böyle bir tasarının benim için ne kadar saçma olduğunu şöyle bir örnekle açıklayayım: başbakan yarın çıkıp "her vatandaştan yüzde bir gemicik vergisi keseceğim" derse çok daha kabul edilebilir bir işe imza atmış olur.

o derece!
  • (bkz: hortum v2011)
  • ruhsatsız silah taşıyanların sayısını azaltmayacaktır.
  • - merhaba, bu tasarıyı meclise sunmak nereden geldi aklınıza x bey ?
    + arkadaşlarla şakalaşırken mermim çabuk tükeniyor. bizim oğlan da zaten büyüdü... işte öyle...
  • ulkem ile gurur duymami saglayan tasaridir. gercekten guvenilir ve refah/egitim seviyesi cok yuksek ulkemizi daha da ileri goturecek olan karardir.* allah akil versin sonra bir de fikir versin...
  • herkesin farklı farklı teorisi var;

silah tüccarları, rant kapısı, iç savaş çıkarma eğilimi vs.

bana göre bu eylemin alt metni ise devletin acziyetini ortaya koymasıdır.

bu hareket,"biz sizi koruyamayız, bari siz kendinizi kollayın"ın ifade ediliş şeklidir..."ülkenin kolluk kuvvetleri yüzlerce kişinin içinde bebeğinizi öldürürüse nefs-i müdafa yapmanız haktır"ın politik dille söylenmişidir...
  • bunun sayesinde gördük ki; teksas'ı, tommiks'i fazla kaçıran her bünye aynı düzeyde tepki vermiyor. kimisi aptal oluyor, kimisi silah taşıma konusunda tasarı mimarı...
  • bu hızla gidersek, sokakta rpg ile dolaşma fantazimi gerçekleştirebileceğim über kanun. bele bir de katana koyduk mu mis gibi olur valla

(bkz: durmak yok yola devam)
hesabın var mı? giriş yap