• (bkz: asaletimizden)

3 rublelik adama 5 rublelik değer verirsen, o gider kalan 2 ruble ile votka alır.

diye de eklemiş.
  • aynı zamanda "rusçayı az biliyorum ama etkili kullanıyorum" da diyen dışişleri bakanının yarım açıklaması. peki neden? diye sorsak, ki soran olmamış, çünkü sorular da danışıklı dövüş, muhtemelen kıvırma bir cevap alacağımız ya da hiç cevap alamayacağımız demeçtir.
  • saygımızdan, o yüzdendir rus kızlarının önünde diz çökmelerimiz
  • tamam rusya ile baş edebilecek halimiz yok tabi ki ama karşılık versek de hemen savaş çıkacak hali yok..
    türkiye'nin en son isteyeceği şey rusya ile ekonomik ilişkilerin bozulmasıdır. bu gerçekten sanılandan büyük bir problem, hem sen bunu bir enka, bir rönesans gibi inşaat firmalarına filan sorsana, gerçekten neresinden baksan büyük bir sıkıntı..
    rusya tarafından bakınca da sıkıntı tabi ama adamlar en azından hammaddeden başka bişey satmıyorlar, onun da alıcısını bi şekilde bulurlar.

yani sözün özü, tırsıyormuş gibi gözüksek de aslında olası bir savaştan değil, rusya ile ilişkilerin uzun süre düzlemeyecek olmasından tırsıyoruz. rusya daki türk müteahhitleri işçi çıkarmaya başladı mı bunun türkiye'deki yansımaları hiç uzun sürmez.
  • (bkz: fazla atar göte batar)
    şimdi bu bizdeki cahil cesareti ve özgüveni sağolsun kendimizi kaf dağında görüyor, kendi yalanlarımıza kendimiz inanıp coştukça coşuyoruz ya sonu tam bir oğlum bak git vakası olacak.
  • dış işleri bakanı mevlüt çavuşoğlu'nun beyanıdır.
  • "rusçayı az biliyorum ama etkili kullanıyorum" da diyen dışişleri bakanının açıklamasıdır.

birisi de çıkıp sormamış "???????, nereden geliyor bu rusça ?"

belki adam orada itiraf edecek, zamanında az lalelide takılmadık diye.

edit: ????? olan yerde rusça yoldaş yazmaktadır fakat sözlük rusça karakter kabul etmez tabiki..
  • zamanında saddam hüseyine de böyle gaz verdiler gitti iranla savaştı ardından kuveyte saldırdı ondan sonrası malum tarihte böyle örnekler varken en başından beri yani suriye meselesinden beri biz neyimize güveniyoruz yarın bir gün bu ülkenin başına çorap örenler katara fransaya ingiltereye kaçacak olan yine bizlere olacak
hesabın var mı? giriş yap