• 80'lerin ortasinda yayinlanmis bir sanat dergisi. o zaman olay kelimesinin simdiki anlami cikmamisti daha, ama simdi gorunce komik oluyor haliyle.
  • ilk çıkışı 1981'de ve editörü ülkü tamer. ikinci çıkışı ise 1983 ve editörü attila ilhan. kemal özer bir dönem orada çalışmış ama editör olmamış. dergi sanatı popülerleştirme iddiasıyla çıkmış ve muazzez abacı'yı kapak yaparak gerçekten de olay olmuştu. halkımız muazzez abacı'nın edip cansever hayranı olduğu ve caz dinlediğini ilk kez o dergide okumuştu.
  • edip cansever'in vefatını görmezden gelen dergi.
    bunun üzerine aydınlar aralarında imza toplayıp editörü attilâ ilhan'ı protesto etmişler karşılığında "bir de derginin önüne siyah çelenk koysalardı keşke" cevabını alıp köpürmüşler.
  • "gene bugünlerde bizim firma* gazeteden ayrılıp adını değiştirdi. karacan yayınları oldu. milliyet sanat dergisi de gazeteye geçti. ama biz aynı dergiyi sanırım sanat olayı adıyla ara vermeden çıkaracağız. milliyet sanat da eski kadrosuyla 15 günlük olarak çıkacakmış duyduğuma göre. her halde bizim dergimiz daha nitelikli olur. çoğu iyi yazarlar bizde kalıyor." yusuf atılgan - sevgili halil kardeş s.41
hesabın var mı? giriş yap