• bir asansörde her katta kapının alt ve üst hizasında iki adet anahtar bulunur. bu anahtarlar asansörün tam kapı hizasında durmasını sağlar. aynı şekilde en üst katın üst hizasında ve en alt katın alt hizasında iki adet daha anahtar bulunur ki asansör kabini çok fazla yükselip tavana vurmasın ya da çok aşağı inip dibe vurmasın diye. kabin bu anahtarlara dokununca asansör kabini durur.

videodaki asansörde bir anda her şey devre dışı kalmış gibi duruyor. sanırım asansör bakımında yapılan bir hata var. zira tüm anahtarların aynı anda devre dışı kalması imkansız gibi bir şey.

lan o değil de videoyu izlerken kabuslarıma geri döndüm, defalarca gördüğüm bir rüya var, bir asansöre biniyorum, istediğim katta durmayıp da çok yukarı çıkıyor.

edit: başlık üzerime kalmış, olsun
  • çok korkunç bir şey. lisede başıma gelmişti. 5. kattaki evimize çıkmak için düğmeye bastım, asansör normalden daha hızlı çıkmaya başladı, korktum ama nasıl olsa 5. katta duracak dedim, durmayıp 7 katlı apartmanda 7. katı da geçti, asansör kapısı yerine duvar çıktı karşıda. sonra asansörcü kuzenimi aramış annemler, kurtuldum ama duvarla karşı karşıya kaldığım zaman baya baya aklımı aldı.
  • asansör fobimi depreştiren videoya konu olmuş asansör. ben hep kontrolsüz bi şekilde aşağı düşmesinden korkarım asansörün. hiç tavana çakılma korkum yoktu. teşekkürler ekşi sözlük!
  • hızla düştüğünü ama ilk defa bu kadar yükseldiğini gördüğüm asansör.

abiye noldu ki.
  • kendini nasa uzay mekiği zanneden asansördür.
  • asansör fobimi tetikleten video. asansörün çıkmak istediğim katta durmayıp çok çok daha yukarılara çıktığını gördüğüm rüyaları anımsattı bana. oysa ki artık öyle rüya görmez olmuştum. o değil de cidden yaşıyorum gibi hissediyorum rüyalarımda,bazen nefes nefese terlemiş bir şekilde uyandığım olurdu.
    bu gece kesin tekrar görcem asansör kabusumu :(
  • kabuslarımın ilk 5 materyalinden olan asansörün hızını alamama durumudur. çılgın ivme almasıdır.
  • kurbanının kazayı ucuz atlattığı asansördür. böyle durumlarda yukarı gidiyorsak tabanda, aşağı düşüyorsak tavanda cenin pozisyonu almalıymışız diyor uzmanlar.
hesabın var mı? giriş yap