• icao kodu ltch'tir.

ps: sanliurfa havalimaninin icao kodudur. 2007'de sanliurfa gap havalimani acildiktan sonra sanliurfa havalimani kapatilmistir.

gap havalimaninin icao kodu ltcs iata kodu gnydir.

keske baslik tasirken kor gozum parmagina tasimasalar degil mi?

-evet-
  • koordinatlar:

latitude:37.0919
    37° 5' 31.01" n
    longtitude:38.8462
    38° 50' 46.40" e

pistler:

15/33 7103ft * 98ft
  • saat 13:00'de (öğlen saat bir) kapatılabilen bir hava alanıymış kendisi.
    yine de iyi, süleyman demirel havaalanı yılın sayılı günü açık sadece.
    burası türkiye evet
  • iata kodu sfq'dur.
  • "kargo var mı abeey, varsa atın buraya diye bağıran görevlileri görmüştüm kapıların açılması ve uçağa doğru yürümeye başladığımız zaman.
  • pist uzunluğu olarak derece yapmış havaalanıdır. havalimanı olması için gerekli prosedürler uygulanmaya çalışılmaktadır. kulesi uzay üssünü andırır.
  • şanlıurfa ile diyarbakır arasında çorak bir arazide bulunup, uzay üssünü* anımsatmaktadır. bir an kendinizi amerika'daki çöllerin içinden geçen yolların kenarındaki bir tesisdeymiş gibi hissedersiniz.
  • hayatimda gordugum halka seklinde bagaj bandi olmayan tek havalimani. bavullar kosu bandi gibi duz bir bagaj bandi uzerinde gelip sonunda bir duvara carpip oraya yigiliyorlar. fantastik.
  • 3 sene önce şanlıurfa-ankara arasında kullandığımda kıvrım kıvrım olan pisti sayesinde yerden kalkmak için yaklaşık bir 10 dakika pist üstünde yol aldığımız havalimanı. aslında son derece temiz düzenli ve modern bir havalanıdır ancak henüz uluslararası bir uçuş yoktur, istanbul ve ankara'ya günlük seferleri vardı o dönem ama şu an nasıl bilemiyorum.
  • bir kaç gün sonra thy'nin tarifeli uçağı ile ineceğim havalimanıdır. şehir merkezine taksi dışında nasıl gidilir,havalimanı ile urfa merkez kaç km'dir havaş vb. otobüsler var ise ücret ne kadardır gibi merak ettiğim sorulara yanıt aramaktayım şu aralar.

editos; databus rumuzlu yardım sever dost sorularıma yanıt verdi sağolsun, havaş varmış zaten 10 tl gibi bir ücrete sahipmiş havaş servisi,detaylar için tıklayınız. onun akabinde ise 30 ila 40 dakika arasında sürüyormuş ş.urfa merkeze ulaşmak.
hesabın var mı? giriş yap