4469 entry daha
  • dün gece itibariyle pes ettiğim vizedir. haziran ayı için fransa'ya biletim vardı, 1 ay önce de almanya için başvuru yapmıştık, red geldi, vize çıksaydı şu anda almanya'da olacaktık. evrak hazırlama siniri, stresi, çıkacak mı yetişecek mi gerginliği.. ve bunlardan önce randevu bulmak için akla düşen her an girip randevu tarihi çıkacak mı acaba diye kovalamak falan, gerçekten çok yorucu. almanya vizesine başvururken evrakları teslim ettiğimiz kıza bile bu son başvurum, bir daha asla dedim üzerine gittim fransa bileti aldım ama bir daha aynı yola girmek istemediğimden uçak biletlerimizi dün gece iptal ettim. dünya evrak topluyosun, dünya para döküyosun, çıkacak mı çıkmayacak mı stresini yaşıyosun. neden yaşıyoruz yahu biz bunları ?
  • diyelim ki x ülkesine gitmek istiyoruz fakat randevu alamıyoruz. y ülkesi için vize başvurusu yapsak, y ülkesine inip direkt x ülkesine giden bir uçağa binerek geçiş yapabilir miyiz? vizenin multi çıktığını varsayalım. bilgisi olan yazarlar yeşillendirebilirse sevinirim.
  • bir türkiye-almanya cifte vatandasi olarak okuduklarima üzüldügüm avrupa vizesi. milletin sanki götü boklu avrupa'da turist gibi takilip sikik instagram icin iki üc foto cekmek cok önemliymis gibi bunlarin kapilarinda köle olmalari, yüzüklerin efendisi kitabi kadar klasör toplamalari falan baya kanima dokunuyor acikcasi. isi-gücü olan adama lafim yok tabi, o baska.

sikeyim anasini avrupa'nin arkadaslar yav. turistik geziyi baska yere yapin, siktir edin bunlari gitsin.
  • belçika vizesini son 1 2 haftadır almayı başarabilen var mı? her yerde yok hollanda açıldı yok norveç a sının a mı letonya bile açılıyor ama ne hikmetse belçikada 14 şubattan beri acilmamis
hesabın var mı? giriş yap